zamknij

Sport i rekreacja

Spór o opłaty za wynajem „Łodzianki”. Kluby protestują!

Obiekt na „Łodziance” nie jest jeszcze gotowy do użytku. Oddanie go w ręce Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wciąż się opóźnia, ale mimo to już trwają spory o cenę wynajmu obiektu.

Wciąż nie jest wiadome, kiedy łódzkie kluby będą mogły rozpocząć treningi na nowoczesnym obiekcie przy ul. Małachowskiego. Dodatkowym problemem okazują się być bardzo wysokie opłaty za wynajem, bowiem klubów, które miałyby korzystać z nowych boisk, nie stać na opłacenie kosztów wynajmu. Jak się okazało, oprócz kwoty za wynajem kluby będą musiały zapłacić także za oświetlenie (dodaktowo ok. 40 zł).

Reklama

- Pierwsze warunki, które dostaliśmy od MOSiR-u były przez nas uznane za zbyt wysokie. Kolejnym zaskoczeniem była dla nas informacja o tym, że te bazowe stawki, z którymi się nie zgadzaliśmy, zostaną podwyższone, jeśli będziemy korzystać z obiektu po zmierzchu i będziemy musieli skorzystać z dostępnego oświetlenia – mówi Andrzej Klemba z Widzewa, w rozmowie z dziennikarzem Radia Łódź.

Podobne zdanie na temat wysokości opłat za wynajem mają m.in. przedstawiciele BBRC ŁódźMaster-Pharm Budowlani SA Łódź, czyli potencjalnych użytkowników kompleksu treningowego.

Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie kluby podpisały się pod oficjalnym pismem skierowanym do prezydnet Hanny Zdanowskiej z prośbą o włączenie się do dyskusji i obniżenie kwot zaproponowanych przez przyszłego zarządcę obiektu.

Przed władzami MOSiR-u oraz przedstawicielami klubu ciężki orzech do zgryzienia. Trzeba bowiem znaleźć jakiś kompromis, który zadowoli zarówno jednych, jak i drugich. A sprawa jest poważna, bowiem drużyny zainteresowane wynajmem obiektu już niebawem rozpoczną przygotowania do nadchodzących meczów o stawkę. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to bardzo możliwe, że „Łodzianka” w nadchodzących miesiącach będzie świecić pustkami.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Łodzianin 2018-01-08 20:09:13

    Dlaczego miasto ma dopłacać do prywatnych spółek? Widzew ma sponsora, chwali się gdzie się tylko da o ilości sprzedanych karnetów a co za tym idzie sporego przypływu gotówki, trener Smuda dostaje 30 tyś zł miesięcznie!!!! a jest płacz o zapłacenie za korzystanie z obiektów należących do miasta! Skandal! Reakcja urzędników i wycena jak najbardziej powinna być sprawiedliwa, jeśli koszt oświetlenia kosztuje 40 zł to miasto powinno żądać tych 40 zł, ani mniej ani więcej! Już samo wybudowanie obiektu przy Piłsudskiego Widzew powinien podziękować, ale za to zaczęto narzekać i wytargowano groszowe oplaty za utrzymanie.

    19 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tulodz.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuŁódź

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tulodz.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Hanna Zdanowska może być wybrana na prezydenta Łodzi pomimo prawomocnego wyroku skazującego?


Oddanych głosów: 715