SIATKÓWKA: Zadanie wykonane! Grot Budowlani pozostają w grze o medal mistrzostw Polski [RELACJA]

2018-04-28, Autor: Beata Kacperska

Siatkarki Grot Budowlanych wciąż mają szansę na brązowy medal Ligi Siatkówki Kobiet! W sobotę łódzka drużyna we własnej hali pewnie pokonała Developres SkyRes Rzeszów 3:0. O tym, kto zajmie trzecie miejsce tegorocznych rozgrywek zadecyduje zatem trzeci mecz.

Po porażce w Rzeszowie 2:3 w pierwszym meczu o brąz zawodniczki Grot Budowlanych Łódź musiały wygrać drugie spotkanie, by zachować swoje szanse medalowe. Dzięki bardzo dobrej postawie, łodzianki wykonały swoje zadanie i w Atlas Arenie pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry (6:6), ale później gra obu zespołów falowała. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły siatkarki Grot Budowlanych (8:6, 13:10), jednak ekipa gości skutecznie goniła wynik (16:16).

Łodzianki świetnie grały blokiem, jednak popełniały zbyt dużo prostych błędów. Chociaż zdołały wypracować 4-punktową przewagę to nie potrafiły jej utrzymać (23:23). Końcówkę lepiej rozegrał jednak zespół Grot Budowlanych i to on zwyciężył w grze na przewagi 27:25.

Po przerwie w Developresie doszło do zmian – nieskuteczną Adelę Helić na ataku zastąpiła Helene Rousseaux, a na przyjęciu zagrała Klaudia Kaczorowska. Drugą partię lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza (8:4), które sukcesywnie powiększały swoją przewagę (18:9). Rzeszowianki popełniały dużo błędów własnych, co ekipa Grot Budowlanych skrzętnie wykorzystywała. W łódzkim zespole świetnie funkcjonował system blok – obrona, a w kontratakach skuteczna była Kaja Grobelna.

Co ciekawe, atakującą Budowlanych na żywo w Atlas Arenie dopingował brat Igor, siatkarz niemieckiej drużyny Hypo Tirol, która niedawno zdobyła brązowy medal Bundesligi. Wsparcie okazało się bezcenne. Dzięki niemu, a także za sprawą skutecznej, dobrej gry, łodzianki wygrały drugiego seta 25:17 i w całym meczu prowadziły już 2:0.

10-minutowa przerwa nieco wytrąciła siatkarki Grot Budowlanych z rytmu, o czym świadczy nieco niemrawy początek trzeciej odsłony spotkania (4:7). Świetne ataki Helene Rousseaux oraz twarda gra na siatce rzeszowianek spowodowały, że to zespół gości wypracował wysoką przewagę (13:8). Łodzianki nie poddawały się jednak. W ataku ważne piłki kończyła Grobelna, a do tego funkcjonował blok gospodyń. Dzięki temu, a także kilku prostym błędom po stronie rzeszowianek, na tablicy wyników pojawił się remis 18:18.

Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Agnieszka Kąkolewska, łodzianki zdobyły w jednym ustawieniu 3 punkty z rzędu (22:21). Proste błędy popełnione przez rzeszowianki w końcówce i skuteczność łódzkiej drużyny w ataku przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Budowlanych! Ostatni punkt zdobyła Grobelna, która skończyła atak ze środka z drugiej linii. Łodzianki wygrały trzeciego seta 25:23 i cały mecz 3:0.

Dzięki zwycięstwu, siatkarki Grot Budowlanych Łódź zachowały szansę na brązowy medal mistrzostw Polski. Decydujące spotkanie odbędzie się w środę (2. maja) w Rzeszowie o godzinie 18:00.