SIATKÓWKA: Wicemistrzynie Polski urwały faworytkom jedynie seta. Porażka Grot Budowlanych w Stambule

2018-01-12, Autor: Beata Kacperska

W meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzyń siatkarki zespołu Grot Budowlanych Łódź przegrały na wyjeździe z ekipą VakifBank Stambuł 1:3. To druga porażka wicemistrzyń Polski w fazie grupowej tych elitarnych, międzynarodowych rozgrywek.

Drużyna z Turcji była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Warto przypomnieć, że VakifBank Stambuł to zwycięzca ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Wicemistrzyniom Polski nie można jednak odmówić ambitnej walki na boisku, co zaprocentowało zwłaszcza w drugim secie, którego zawodniczki Grot Budowlanych Łódź wygrały na przewagi. W całym meczu lepsze okazały się jednak gospodynie i to one wygrały spotkanie 3:1 (25:16, 24:26, 25:15, 25:16).

W wyjściowym składzie łódzkiego zespołu nastąpiła znacząca zmiana – zamiast kapitan, Gabrieli Polańskiej, cały mecz na pozycji środkowej rozegrała 21-letnia Julia Piotrowska. W pierwszym secie przewaga siatkarek ekipy VakifBank Stambuł była bardzo wyraźna. Turczynki szybko wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca partii. Ostatecznie łodzianki wysoko przegrały pierwszą odsłonę spotkania (16:25).

Drugi set przysporzył kibicom zdecydowanie więcej emocji. Inicjatywę przejęły siatkarki Grot Budowlanych Łódź, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:3, a na drugiej – 16:8. Niestety, po czasie łódzkie zawodniczki utraciły całą przewagę (17:17). W końcówce lepsze były jednak wicemistrzynie Polski, które wygrały tę partię na przewagi 26:24.

Kolejne sety były już jednostronne. Wicemistrzynie Polski popełniły w tych partiach mnóstwo błędów własnych, co pozbawiło je szans na prowadzenie wyrównanej walki z tak mocnym przeciwnikiem, jakim jest VakifBank Stambuł. Faworytki grały solidnie w każdym elemencie, pewnie wygrywając oba sety 25:1525:16.

Po dwóch kolejkach Ligi Mistrzyń liderem grupy D z dwoma zwycięstwami na koncie jest Vakifbank Stambuł. Drużyna Grot Budowlanych Łódź zajmuje ostatnie miejsce w grupie.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzyń łódzkie siatkarki rozegrają 23. stycznia – wówczas na wyjeździe zmierzą się z Galatasaray Stambuł.