SIATKÓWKA: Skra rozbiła Resovię i zagra w półfinale Pucharu Polski!

2018-01-11, Autor: Piotr Mika

W Bełchatowie PGE Skra pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:0 i awansowała do półfinału Pucharu Polski. Tam zmierzy się z ONICO Warszawa, które po 5-cio setowym boju wyeliminowało Jastrzębski Węgiel.

Pierwszy set lepiej rozpoczęli goście i przez większość czasu utrzymywali się na prowadzeniu. Po raz kolejny w tym sezonie u bełchatowian szwankowała zagrywka, przez co długo czas nie potrafili dogonić Resovii. Niemoc w polu serwisowym przełamał Bednorz, którzy przy stanie 14:16 dla rzeszowian, posłał trzy asy serwisowe z rzędu! Od tego momentu Skra utrzymywała się na prowadzeniu, jednak w samej końcówce nie zabrakło emocji, ponieważ rzeszowianie zdołali obronić dwa setbole. Nie uchroniło ich to jednak przed przegraną, najpierw błąd serwisowy popełnił Jarosz, a za chwilę dobrą zagrywką znów popisał się Bednorz.

W drugim secie siatkarze Asseco Resovii zaczęli od mocnego uderzenia, prowadząc najpierw 4:0, kiedy to dwoma asami popisał się Możdżonek, a zawodnicy Skry ponownie nie potrafili skutecznie zaatakować serwisem. Przebudzili się jednak przy stanie 5:9 dla Asseco i doprowadzili do remisu. Później coraz lepiej zaczął funkcjonować serwis i blok, dzięki któremu bełchatowianie zdobyli w tym secie 6 punktów. Po zbudowaniu przewagi Skra nie dopuściła do sytuacji z poprzedniej partii i pewnie wygrała 25:20.

W trzeciej odsłonie, tak samo jak w poprzednich w początkowej fazie lepiej radzili sobie przyjezdni, prowadząc już nawet pięcioma punktami (8:3). Wtedy jednak znów dał o sobie znać dobry blok bełchatowian, a w ataku brylował Lisinac. Żeby tego było mało, przed popełnieniem błędu będący na zagrywce Ebadipour zagrał trzy asy serwisowe z rzędu i z 3:8 zrobiło się 11:8. Po tym siatkarze Resovii już się nie podnieśli, kolejnymi asami popisywał się Bednorz, a nieskuteczne ataki rzeszowian, zamieniały się w kontry bełchatowian, które z morderczą precyzją wykorzystywał Lisinac. Set zakończył się zwycięstwem 25:17 dla Skry, a cały mecz 3:0.

MVP spotkania został Srećko Lisinac, który popisał się ponad 70% skutecznością w ataku, zdobywając w ten sposób 10 punktów na 14 prób.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Łomacz, Piechocki, Janusz, Romać
Asseco Resovia: Lemański, Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Masłowski, Kędzierski, Schoeps

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Wybierz najważniejsze sportowe wydarzenie minionego roku!