SIATKÓWKA: Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź triumfatorkami towarzyskiego turnieju UNI Opole!

2018-09-16, Autor: Anna Maria Garstka

W sobotnim spotkaniu łodzianki pokonały Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:17, 25:22, 25:23), tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w całych zawodach bez względu na wynik ostatniego meczu, który zostanie rozegrany pomiędzy gospodyniami, a poznaniankami.

Choć w obecnym składzie ŁKS Commercecon Łódź pracuje nad formą na mające się rozpocząć 3 listopada rozgrywki LSK zaledwie od miesiąca, to w turnieju towarzyskim UNI Opole w Niemodlinie podopieczne Michala Maška bez wątpienia przystępowały w roli faworytek. I Łódzkie Wiewióry nie zawiodły!

W drugim, a zarazem ostatnim spotkaniu, ełkaesianki bez straty seta zwyciężyły zespół z Poznania, wygrywając do 17, 22 i 23. W celach treningowych rozegrano także czwarty, dodatkowy set, w którym górą również były zawodniczki z Łodzi, pokonując rywalki 27:25.

Podobnie jak w piątkowym meczu, wczoraj w wyjściowym składzie na boisku zaprezentowały się: Ewa Kwiatkowska, Regiane Bidias, Aleksandra Wójcik, Klaudia Gajewska, Marta Wójcik, Monika Bociek oraz Anna Korabiec na libero. W trzecim secie nastąpiły dwie zmiany – na pozycji rozgrywającej pojawiła się Valerie Nichol, a na libero Krystyna Strasz. Natomiast w dodatkowo rozgranej partii, słowacki trener pozwolił odpocząć Monice Bociek i Aleksandrze Wójcik wprowadzając na ich miejsca Agatę Wawrzyńczyk i Darię Szczyrbę.

Najwartościowszą zawodniczką w łódzkiej drużynie ponownie była Reginane Bidias, która zdobyła 17 punktów, w tym aż 5 zagrywką, 11 atakiem i 1 blokiem. Równie dobrze wypadła Ewa Kwiatkowska notując 12 „oczek” - 1 na zagrywce, 8 w ataku i 3 w bloku.

Mimo, że to dopiero pierwsze mecze kontrolne ŁKS-u Commercecon Łódź, to osiągnięte rezultaty z pewnością cieszą drużynę i sztab szkoleniowy oraz dają nadzieję kibicom na walkę zespołu o najwyższe miejsce na podium w Lidze Siatkówki Kobiet w nadchodzącym sezonie.

ŁKS Commercecon Łódź – Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:17, 25:22, 25:23)

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 0