SIATKÓWKA: PGE Skra Bełchatów górą w meczu na szczycie! [RELACJA]

2018-04-15, Autor: Beata Kacperska

Siatkarze PGE Skry Bełchatów z przytupem zakończyli sezon zasadniczy PlusLigi. W hitowym pojedynku pokonali mistrza Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, 3:0. Wynik tego spotkania nie miał już jednak wpływu na układ tabeli.

Jak przystało na pojedynek dwóch najlepszych drużyn sezonu zasadniczego PlusLigi, mecz stał na wysokim poziomie. Chociaż wynik w żadnym stopniu nie decydował o układzie tabeli to nie było mowy o odpuszczaniu. Zarówno PGE Skra Bełchatów, jak i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła spotkanie w najmocniejszych składach, a co ważniejsze, obie ekipy zapewniły kibicom prawdziwe siatkarskie widowisko.

W pierwszej partii po wyrównanym początku (10:10) jako pierwsi na kilkupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (14:11). Niezwykle mocne serwisy posyłał Mariusz Wlazły, a do tego bełchatowianie byli skuteczni w ataku. Kędzierzynianie gonili wynik i głównie za sprawą dobrej gry blokiem doprowadzili do remisu 21:21.

W końcówce grę nerwów lepiej wytrzymali jednak siatkarze Skry. Seta efektownym asem zakończył Milad Ebadipour i ze zwycięstwa 26:24 cieszyli się bełchatowianie.

W kolejnej odsłonie spotkania świetnie dysponowani zagrywką zawodnicy Skry siali istne spustoszenie w szeregach przeciwnika. W tym elemencie serią dobrych serwisów popisali się Ebadipour oraz Wlazły. Atakujący zespołu z Bełchatowa zaserwował 3 asy z rzędu, dzięki czemu gospodarze wyszli na prowadzenie 16:10. Napędzona Skra zaczęła dominować na boisku i pewnie wygrała drugą partię 25:17.

W trzecim secie trenerzy obu ekip dokonali roszad w składach. O ile Roberto Piazza zmienił tylko Bednorza na Pencheva to już Andrea Gardini zmienił niemal całą wyjściową „szóstkę”. Z początku tempo gry nieco opadło, obie drużyny popełniały więcej błędów na zagrywce. Dzięki efektownym blokom Kłosa, Skra wyszła na prowadzenie 14:10, jednak potem ZAKSA zdobyła 6 punktów z rzędu (14:16).

W końcówce siatkarze z Bełchatowa zdołali doprowadzić do remisu 21:21 i wtedy zaczęła się prawdziwa wymiana ciosów! Kibice licznie zgromadzeni w hali „Energia” mieli okazję obserwować mnóstwo ciekawych akcji z efektownymi blokami oraz siatkarskimi gwoździami. Długą grę na przewagi zakończył punktowy serwis Lisinaca. PGE Skra Bełchatów wygrała tę partię 34:32 i cały mecz 3:0. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie była to pierwsza porażka ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bez zdobycia seta.