SIATKÓWKA: Mistrz Polski pokonany! Grot Budowlani pozostają w grze o finał ligi [RELACJA]

2018-04-18, Autor: Beata Kacperska

Zawodniczki Grot Budowlanych Łódź sprawiły swoim kibicom niezwykle miłą niespodziankę. We wtorek w Atlas Arenie pokonały drużynę z Polic 3:0 i zachowały szansę na awans do ścisłego finału Ligi Siatkówki Kobiet.

Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza w drugim meczu półfinałowym okazały się lepsze od zespołu Chemika Police. Chociaż mało kto spodziewał się takiego wyniku to łodzianki wygrały to spotkanie bez straty seta.

Pierwsza partia była istnym emocjonalnym rollercoasterem! Na początku spotkania nic nie wskazywało na zwycięstwo łódzkiej ekipy. To zespół gości lepiej prezentował się na boisku, zwłaszcza jeśli chodzi o skuteczność w ataku. Siatkarki Grot Budowlanych popełniały w tym elemencie proste błędy, przez co musiały gonić wynik przez większą część seta (7:11, 14:20).

Potem łodzianki świetnie zaprezentowały się w grze defensywnej, a do tego kończyły ważne piłki w ataku, dzięki czemu zdołały zbliżyć się do rywalek na jeden punkt (20:21).

Po bloku Agnieszki Kąkolewskiej na Berenice Tomsi był już remis 22:22. Końcówka należała do gospodyń – Kaja Grobelna skończyła kontratak, a Ewelina Polak zdobyła asa serwisowego i to łodzianki cieszyły się ze zwycięstwa 25:23.

Na początku kolejnej partii Grot Budowlani zdobyli aż 8 punktów z rzędu (8:3). Policzanki nie radziły sobie z przyjęciem kąśliwych zagrywek Kąkolewskiej, a do tego łodzianki dobrze grały na siatce. Widać było, że podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza złapały wiatr w żagle, natomiast mistrzynie Polski momentami były po prostu bezradne. Gospodynie utrzymały swoją wysoką przewagę do końca partii, którą pewnie wygrały 25:18.

Po 10-minutowej przerwie podrażnione porażką w dwóch pierwszych setach siatkarki Chemika Police ruszyły do walki o odwrócenie losów spotkania. Drużyny zaprezentowały kilka długich, niezwykle ciekawych wymian, wypełnionych efektownymi kiwkami i obronami. W tym secie to łodzianki goniły wynik (5:8, 11:15).

Siatkarkom Grot Budowlanych udało się złapać kontakt w decydującej fazie partii. Dzięki punktowym blokom i skutecznym atakom Grobelnej, gospodynie doprowadziły do remisu 20:20.  Końcówka seta po raz kolejny przysporzyła wielu emocji. W łódzkim zespole świetnie funkcjonował system blok – obrona, a atak był rozłożony na wszystkie ofensywne zawodniczki. Pierwszą piłkę meczową wykorzystała Kąkolewska, która zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki. Zespół Grot Budowlanych wygrał trzecią partię 25:22.

Ku ogromnej uciesze kibiców zgromadzonych w Atlas Arenie łodzianki wygrały drugi mecz półfinałowy 3:0. O tym, kto awansuje do ścisłego finału Ligi Siatkówki Kobiet – Grot Budowlani Łódź czy Chemik Police – zadecyduje zatem trzecie spotkanie, które zostanie rozegrane w piątek 20. kwietnia w Policach o godzinie 18:00.