SIATKÓWKA: Miłe złego początki. Grot Budowlani przegrali pierwszą bitwę o finał LSK [RELACJA]

2018-04-16, Autor: Beata Kacperska

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Grot Budowlanych musiały uznać wyższość Chemika Police, z którym przegrały 1:3. Łodzianki mają czego żałować, ponieważ pierwszy set dawał duże nadzieje na sprawienie niespodzianki w Policach.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź świetnie rozpoczęły półfinałową rywalizację, pewnie wygrywając pierwszego seta. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza sprawiły rywalkom dużo problemów w przyjęciu, a do tego dobrze prezentowały się w grze blokiem.

Kiedy w polu serwisowym stanęła Pavla Vincourova, łodzianki w jednym ustawieniu zdobyły aż 8 punktów (18:10). Do końca partii na boisku dominował zespół Budowlanych, który wygrał 25:16.

Po zmianie stron nie było już tak dobrze. Od początku drugiej odsłony spotkania to Chemik Police narzucił tempo gry, szybko wychodząc na prowadzenie 10:4. Gospodynie znacznie poprawiły przyjęcie i skuteczność w ataku, podczas gdy siatkarki Grot Budowlanych zaczęły popełniać dużo błędów. Mistrzynie Polski ani na moment nie straciły kontroli nad przebiegiem seta, którego wygrały 25:14.

W trzecim secie różnicę zrobiły świetne zagrywki Bianki Busy, która zaserwowała 4 asy z rzędu! Dzięki temu, policzanki wyszły na prowadzenie 17:10. Zespół Grot Budowlanych ambitnie walczył do końca o odrobienie strat. Sygnał do walki ponownie dała Vincourova, która zapisała na swoim koncie 2 kolejne asy serwisowe. Łodzianki zdołały zbliżyć się do przeciwnika na dwa oczka (20:22). Końcówkę lepiej rozegrały jednak gospodynie, które wygrały trzecią partię 25:20.

Początek czwartego seta dawał nadzieje na doprowadzenie do tie-breaka. Głównie za sprawą skutecznych bloków i ataków Agnieszki Kąkolewskiej, siatkarki Grot Budowlanych wyszły na prowadzenie 11:7. Policzanki szybko jednak przejęły kontrolę nad przebiegiem seta. W ataku punktowały Malwina Smarzek oraz Bianka Busa, a do tego łodzianki popełniały proste błędy. Chemik Police wygrał tę partię 25:19 i cały mecz 3:1.

Warto przypomnieć, że w półfinałach drużyny grają do dwóch zwycięstw. Drugi mecz o awans do finału zostanie rozegrany 17. kwietnia o godzinie 18:00 w Atlas Arenie. Ewentualne trzecie spotkanie zaplanowano na 21. kwietnia.