SIATKÓWKA: Grot Budowlani z medalem mistrzostw Polski! Developres pokonany! [RELACJA]

2018-05-02, Autor: BJ, Beata Kacperska

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź kończą sezon Ligi Siatkówki Kobiet z brązowym medalem! W decydującym meczu łodzianki pokonały w Rzeszowie miejscowy Developres 3:2!

Stało się! Łódź ma drugi medal w siatkarskiej ekstraklasie kobiet w sezonie 2017/28! W środę w decydującym meczu o brąz siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały na wyjeździe Developres SkyRes Rzeszów 3:2. O zwycięstwo nie było jednak łatwo.

Pierwsza odsłona spotkania rozpoczęła się od wyrównanej walki (12:12). Głównie dzięki kąśliwym zagrywkom Agnieszki Kąkolewskiej jako pierwsze na kilkupunktowe prowadzenie wyszły łodzianki (16:12). Siatkarki Grot Budowlanych były niezwykle skuteczne w ataku i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo w pierwszej partii (23:18).

W końcówce jednak coś zacięło się w ich grze, przez co straciły aż 6 punktów z rzędu. W decydujących akcjach lepsze okazały się łódzkie zawodniczki, które wygrały tego seta 28:26.

Od początku kolejnej partii swoje tempo gry narzuciły podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza (8:3). Atak w łódzkim zespole był równomiernie rozłożony na wszystkie ofensywne zawodniczki, które utrzymywały skuteczność w tym elemencie. Dzięki temu sukcesywnie powiększały swoją przewagę (20:13). Ostatecznie Grot Budowlani wygrali drugą partię 25:19.

Chociaż trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęły łodzianki (7:4) to tym razem siatkarki Developresu szybko doprowadziły do remisu 7:7. Co więcej, rzeszowianki poprawiły swoją skuteczność w ataku, a Grot Budowlani zaczęli popełniać dużo błędów. To sprawiło, że gospodynie wyszły na prowadzenie 17:13. Łodzianki skutecznie goniły wynik (20:20), jednak te najważniejsze piłki w końcówce skończyła Helene Rousseaux i to Developres cieszył się ze zwycięstwa 26:24.

Na początku czwartego seta gra była wyrównana (13:13). Potem zespół z Łodzi zaczął tracić punkty seriami (13:17). Rzeszowska drużyna grała twardo na siatce, a w ataku wyróżniały się RousseauxBlagojević, przez co gospodynie powiększały swoje prowadzenie. Czwarta partia zakończyła się pewnym zwycięstwem rzeszowianek (25:20) i o wszystkim miał zadecydować piąty set.

Już na początku tie-breaka Grot Budowlani zaczęli punktować zagrywką. W tym elemencie wyróżniły się Julia TwardowskaAgnieszka Kąkolewska. Łodzianki dobrze spisywały się też w ataku, dzięki czemu w tym decydującym secie to one wiodły prym (12:9). Końcówkę zagrały spokojnie i cierpliwie, co przyniosło efekt. Kiedy siatkarki Grot Budowlanych miały piłkę meczową w górze, błąd w ataku popełniła środkowa Developresu, Monika Ptak. Zespół z Łodzi wygrał tę partię 15:11, cały mecz 3:2 i to on wywalczył trzecie miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.