SIATKÓWKA: Grot Budowlani dalej od brązu! Porażka łodzianek w Rzeszowie [RELACJA]

2018-04-27, Autor: Beata Kacperska

Aż pięć setów było potrzebnych, by wyłonić zwycięzcę pierwszego meczu w ramach rywalizacji o brązowy medal Ligi Siatkówki Kobiet. Ostatecznie z pojedynku zwycięsko wyszła drużyna z Rzeszowa, która wygrała z Grot Budowlanymi 3:2.

Trener Błażej Krzyształowicz do walki o brązowy medal mistrzostw Polski desygnował stałą „szóstkę” Grot Budowlanych. W zestawieniu rzeszowskiego zespołu nastąpiła jedna zmiana – w składzie nie pojawiła się Agata Sawicka. Podstawową libero Developresu zastąpiła 22-letnia Pola Nowakowska.

W pierwszej odsłonie spotkania siatkarki Developresu szybko wyszły na prowadzenie (10:4), którego nie oddały do końca seta. Jedynym elementem, w którym dominowały zawodniczki z Łodzi był blok (5 punktów łodzianek przy 1 punkcie gospodyń).

Poza tym, rzeszowianki były skuteczniejsze w ataku, a przede wszystkim popełniały mniej błędów od zawodniczek Grot Budowlanych. Dzięki temu, zespół z Rzeszowa pewnie wygrał tę partię 25:19.

Na początku kolejnego seta (głównie za sprawą asów serwisowych) siatkarki Budowlanych wyszły na prowadzenie 6:2, jednak nie zdołały go utrzymać (6:6). Gospodynie nadal były skuteczne w ataku i pewnie zmierzały po zwycięstwo w drugiej partii (22:17). Wtedy rzeszowianki w krótkim czasie popełniły 4 błędy, dzięki czemu na tablicy pojawił się wynik 22:22. W końcówce zafunkcjonował jednak blok Developresu i po raz kolejny to gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa (25:22).

W trzeciej partii siatkarki Grot Budowlanych ponownie świetnie grały blokiem. Zasadniczą różnicę w tym secie zrobiły jednak błędy, ale tym razem po stronie rzeszowianek. Łodzianki kończyły ważne piłki w ataku i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (19:12), które utrzymały do końca seta. Ostatecznie zespół z Łodzi wygrał trzecią odsłonę spotkania 25:17.

W kolejnym secie łodzianki także zaprezentowały się z dobrej strony. Po wyrównanym początku (7:7) podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zdobyły 6 punktów z rzędu (13:7). W ataku punktowała Kaja Grobelna, a środkowe Agnieszka KąkolewskaGabriela Polańska były nie do zatrzymania. W końcówce dwom asami popisała się Pavla Vincourova. Ostatecznie siatkarki Budowlanych wygrały czwartą partię 25:16, doprowadzając do tie-breaka.

Piąta odsłona spotkania rozpoczęła się od wyrównanej walki (4:4). Potem w ataku niezwykłą skutecznością wykazała się Jelena Blagojević, dzięki czemu rzeszowianki zdobyły 5 punktów z rzędu (9:4). Mimo tego, łodzianki nie poddawały się i walczyły do końca. Za sprawą punktowych bloków Kąkolewskiej, siatkarki Grot Budowlanych zdołały zbliżyć się do przeciwnika zaledwie na jedno „oczko” (12:13). Końcówka należała jednak do rzeszowianek, które wygrały tie-breaka 15:12 i całe spotkanie 3:2.

Drugie spotkanie w ramach rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski odbędzie się w sobotę 28. kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie. Początek spotkania o godzinie 18:00.