SIATKÓWKA: Finał nie dla Grot Budowlanych. Pozostaje walka o brąz [RELACJA]

2018-04-20, Autor: Beata Kacperska

W trzecim, decydującym meczu półfinałowym Grot Budowlani Łódź przegrali z Chemikiem Police 1:3. Łodzianki nie obronią zatem ubiegłorocznego wicemistrzostwa Polski. W tym sezonie pozostaje walka o brązowy medal rozgrywek.

Podopiecznym trenera Błażeja Krzyształowicza nie udało się sprawić niespodzianki i wygrać półfinałowej rywalizacji z Chemikiem Police. W decydującym o awansie do finału Ligi Siatkówki Kobiet spotkaniu siatkarki Grot Budowlanych musiały uznać wyższość policzanek, z którymi przegrały 1:3 (18:25, 25:17, 19:25, 20:25).

W pierwszej odsłonie spotkania zawodniczki Chemika szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (13:4), którego nie wypuściły do końca seta. Łodzianki popełniały dużo prostych błędów, miały problemy z przyjęciem zagrywki i ze skutecznością w ataku.

Pomimo tego, w drugiej części partii wydawało się, że doprowadzenie do remisu jest realne. Po dobrych zagrywkach Martyny Grajber zespół Grot Budowlanych zdobył 5 punktów z rzędu (16:19). Końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrały jednak gospodynie, które pewnie wygrały tę partię 25:18.

Podrażnione porażką zawodniczki Grot Budowlanych od początku kolejnego seta ruszyły do walki (6:6). Łodzianki zagrały twardo na siatce, a swoją skuteczność w ataku znacząco podniosła Kaja Grobelna. Dzięki temu wyszły na prowadzenie (14:9), którego nie wypuściły do końca. Dobrymi serwisami ponownie popisała się Martyna Grajber i to przyjezdne całkowicie zdominowały końcówkę drugiego seta. Ostatecznie łodzianki wygrały 25:17 i doprowadziły do remisu w całym meczu 1:1.

W trzecim secie po krótkiej grze punkt za punkt na prowadzenie wyszły gospodynie (8:5). W ataku skuteczne były Natalia MędrzykBianka Busa, a akcje ze środka kończyła Stefana Velijković. Siatkarki Grot Budowlanych popełniały zbyt dużo prostych błędów, by z powodzeniem rywalizować z mistrzem Polski. Pomimo walki nie zdołały doprowadzić do remisu. Autowa zagrywka Eweliny Polak zakończyła trzeciego seta, którego łodzianki przegrały 19:25.

Kolejna partia była dla podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza ostatnią szansą na przedłużenie szans na finał mistrzostw Polski. Jednak po raz kolejny to łodzianki musiały gonić wynik (5:8, 11:16). Siatkarki Grot Budowlanych grały ofiarnie w obronie, ale często brakowało im punktowego wykończenia akcji. Drużyny zaprezentowały kilka dłuższych wymian, które z reguły padały łupem zawodniczek Chemika Police. Dobre akcje napędzały gospodynie, które coraz pewniej czuły się na boisku.

Łodzianki cały czas ambitnie walczyły z przeciwnikiem. Za sprawą skutecznych ataków Kai Grobelnej Grot Budowlanym udało się złapać punktowy kontakt (18:19). W końcówce większym spokojem oraz pewnością na boisku wykazały się policzanki, które wygrały tę partię 25:20 i cały mecz 3:1. Tym samym pierwszym finalistą Ligi Siatkówki Kobiet został zespół Chemik Police. Drużynę Grot Budowlanych Łódź czeka natomiast rywalizacja o brązowy medal mistrzostw Polski.