RUGBY: Udany debiut młodych rugbistek KS Budowlani Łódź

2017-11-14, Autor: BJ, materiały prasowe

W towarzyskim, młodzieżowym turnieju dziewczynek do lat 16-tu w rugby 7 organizowanym przez BBRC Łódź na stadionie Budowlanych Łódź rugbistki KS Budowlani zajęły 2. miejsce!

W zawodach wzięło udział 5 zespołów, a rozgrywane były systemem każdy z każdym.

W pierwszym meczu zawodniczki KSB pokonały ambitnie grające Tygrysice Sochaczew 19:5.
W drugim spotkaniu, po wyrównanej i pełnej emocji grze, lepsze okazała się Juvenia Kraków, któyra wygrała 14:5.Trzeci mecz, przeciw GSZS Nowogrodziec, zakończył się wyraźnym zwycięstwem Budowlanych 31:5.

Ostatnim spotkaniem turnieju były pełne dramatyzmu derby Łodzi. W pierwszej połowie obie drużyny zdobyły po jednym przyłożeniu i na przerwę schodziły przy wyniku 5:5. W drugiej połowie swoje drugie przyłożenie zdobyły Atomówki Łódź, ale nie zdołały go podwyższyć.

Zawodniczki KSB rzuciły się do odrabiania straty. Przyłożenie dające remis udało im się zdobyć po upływie regulaminowego czasu gry, grając do tzw. martwej piłki. Brak podwyższenia sprawił, że mecz zakończył się remisem 10:10.

Przy takiej samej liczbie dużych punktów obu zespołów z Łodzi i remisowym wyniku bezpośredniego spotkania o klasyfikacji końcowej zadecydował lepszy bilans zdobytych i straconych punktów.