RUGBY: Tytuł obroniony! Master Pharm Budowlani SA Łódź mistrzami Polski!

2017-11-11, Autor: Cezary Kawecki

Pokaz siły, charakteru i wybitnej gry w obronie w wykonaniu rugbistów Master Pharm Budowlanych SA Łódź dał im kolejny tytuł mistrza Polski. W spotkaniu na stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi podopieczni trenera Szyburskiego pokonali Ogniwo Sopot 16:3.

Niska temperatura oraz wcześniejsze opady deszczu dość mocno skomplikowały zawodnikom obu drużyn grę na najwyższych obrotach. Warunki atmosferyczne z kolei nie stanęły na przeszkodzie licznej grupie kibiców, którzy stawili się na stadionie Widzewa i żywo dopingowali łódzki zespół.

Budowlani bronili mistrzostwa przed własną publicznością, które wywalczyli po sezonie zasadnicznym, rozgrywanym po raz pierwszy w systemie wiosna-jesień. Już w pierwszych minutach gospodarze potwierdzili, że walczą o zwycięstwo - w piątej minucie celne przyłożenie zanotował Witalij Kramarenko.

Przez długie fragmenty pierwszej połowy walka toczyła się w środku pola. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego kontrolowali przebieg wydarzeń i na niewiele pozwalali rywalom z Pomorza. Pierwsze i ostatnie punkty Ogniwo zdobyło w 38. minucie, kiedy rzut karny z łatwej pozycji wykorzystał Wojciech Piotrowicz. Po pierwszej części wynik brzmiał 5:3.

W drugiej połowie scenariusz był podobny - za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Patryka Reksulaka, Budowlani szybko podwyższyli prowadzenie na 8:3. To zadziałało motywująco na gości z Sopotu, którzy ruszyli do ofensywy, ale wobec świetnie zorganizowanej obrony łodzian nie byli w stanie nic zrobić. Kolejne punkty zdobywali rugbiści Przemysława Szyburskiego, a dokładniej Mateusz Matyjak i ponownie Patryk Reksulak, ustanawiając tym samym rezultat na 16:3, zapewniający im tytuł mistrzów Polski!

Dzisiejszy triumf był siódmym w historii klubu - wcześniej Budowlani zwyciężali w latach 1983, 2006, 2007, 2009, 2010 i 2016.

Master Pharm Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 16:3 (5:3)

Master Pharm Budowlani Łódź: Patryk Reksulak – 6pkt., Witalij Kramarenko – 5pkt., Dawid Plichta – 5pkt.
Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz - 3pkt.

Master Pharm Budowlani Łódź: Witalij Kramarenko, Łukasz Kujawa, Toma Mchedlidze, Piotr Karpiński II (70. Paul Walters), Wietssie Botes, Paweł Stępień, Krzysztof Justyński, Michał Mirosz, Dawid Plichta, Patryk Reksulak, Dariusz Kaniowski (78. Maciej Orłowski), Robert Bosiacki (70. Adrian Ignaczak), Bartosz Kubalewski, Mateusz Matyjak, Tomasz Kozakiewicz.

Ogniwo Sopot: Marcin Wilczuk, Karol Wojciech, Levani Szaszaszwili (75. Maciej Wojtkuński), Łukasz Anuszkiewicz (53. Adam Piotrowski), Robert Graban (62. Dmitro Mokrecow), Stanisław Niedźwiedzki, Robert Rogowski (62. Mateusz Nitschke), Piotr Zeszutek, Mateusz Plichta, Wojciech Piotrowicz, Aleksander Czasowski, Grzegorz Szczepański, Marek Przychocki (70. Łukasz Szablewski), Mateusz Mrowca (67. Sławosz Hodura), Roman Żuk.