RUGBY: KS Budowlani z mistrzostwem Polski!

2018-06-29, Autor: Cezary Kawecki / pzrugby.pl

Po raz kolejny Łódź może nazwać się stolicą polskiego rugby. Drużyna KS Budowlanych wywalczyła Mistrzostwo Polski kadetów, pokonując w Warszawie swoich rówieśników z Orkana Sochaczew 20:13 (12:10).

Najważniejszy mecz tegorocznej edycji rozgrywek w rugby 15-osobowym stał na niezwykle wysokim poziomie. Początek spotkania w wykonaniu łódzkich rugbistów nie mógł napawać optymizmem - przeciwnicy z Sochaczewa stosunkowo szybko wyszli na prowadzenie 10:0, przez co KS Budowlani musieli szybko ruszyć do odrabiania strat.

Zespół prowadzony przez trenera Marka Maciejewskiego nie miał jednak w planach poddania się. Pomimo sporej straty, pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem łodzian, którzy dzięki świetnej grze zdołali wrócić do gry i schodzić na przerwę z wynikiem 12:10.

W drugiej części meczu dominacja KS Budowlanych była już niepodważalna. Drużyna z naszego miasta dodała do swojego konta osiem kolejnych ,,oczek", natomiast przeciwnikom z Sochaczewa pozwoliła na zdobycie tylko trzech punktów z rzutu karnego. Ostatecznie pojedynek zakończył się triumfem łodzian 20:13 i zasłużonym mistrzostwem Polski!

KS Budowlani Łódź vs RC Orkan Sochaczew 20:13 (12:10)

Punkty Budowlani: A. Owczarek 10 (2P), M. Borowski 5 (1P), K. Muras 5 (1pd,1k)
Punkty Orkan: W. Kryś 5 (1P), P. Szwarc 5 (1P), I. Kocimski 3 (1k)

Skład KS Budowlani: Alan Owczarek, Mieszko Borowski, Kacper Muras, Jakub Berger, Piotr Sikora, Michał Mrozek, Grzegorz Bieliński, Igor Bykowski, Jakub Cisak, Makary Madej, Mateusz Nowak, Mateusz Zjawiony, Michał Dudek, Michał Łaszcz, Karol Łazowski, Artur Rembowski, Szymon Wawrzyniak, Wiktor Ordziński, Kacper Drynkowski, Filip Soszka, Oskar Woźniak, Filip Kretschmer.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0