RUGBY: Irlandia najlepsza w łódzkim turnieju Mistrzostw Europy w Rugby 7

W miniony weekend na stadionie przy al. Unii Lubelskiej odbył się finałowy turniej Mistrzostw Europy w Rugby 7. W zawodach triumfowali reprezentanci Irlandii. Polscy zawodnicy zajęli odległe miejsce, ale utrzymali się w gronie najlepszych ekip Starego Kontynentu.

W tym roku cykl Men’s Sevens European Grand Prix Series w rugby zakończył się turniejem w Łodzi. Przez dwa dni dwanaście drużyn rywalizowało na stadionie ŁKS-u o tytuł mistrza Europy w siedmioosobowej, olimpijskiej odmianie rugby.

Polscy zawodnicy po porażkach z Rosją (5:19) i Walią (10:14) oraz zwycięstwie nad Niemcami (12:10) zajęli trzecie miejsce w grupie B. Z powodu gorszego bilansu przyłożeń Biało-Czerwoni znaleźli się w gronie drużyn walczących o miejsca 9-12.

W tej fazie rywalizacji Polska przegrała z reprezentacją Włoch 7:12, a później w spotkaniu o jedenastą lokatę po raz drugi musiała uznać wyższość Walii (10:14).

Ostatecznie polski zespół zajął ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek.

Mistrzem Europy zostali zawodnicy Irlandii, którzy wygrali czwarty, „łódzki” turniej cyklu. Drugie miejsce w Łodzi zajęli Niemcy, a trzecie – Portugalczycy.

Medaliści awansowali do turnieju kwalifikacyjnego World Sevens Series, który w kwietniu 2019 roku odbędzie się w Hong Kongu. Dobra informacja Pomimo tego, że Polska zakończyła turniej na ostatnim miejscu w tabeli, zachowała prawo gry w Sevens European Grand Prix, ponieważ w przyszłym roku ponownie będzie gospodarzem jednego z turniejów eliminacyjnych. Z rozgrywkami pożegnała się natomiast Szwecja, zamiast której w mistrzostwach zagra Rumunia.