PŁYWANIE: Łodzianie na podium Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich!

2018-10-11, Autor: Bartosz Jankowski

Doskonałe wieści spłynęły do nas z Buenos Aires, gdzie trwają Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Polska, w głównej mierze za sprawą zawodników reprezentujących łódzkie kluby, ma już na swoim koncie dwa brązowe medale tej imprezy. Oba wywalczone w pływaniu.

W środę pierwszy krążek wywalczył Jan KałusowskiMKS Trójka Łódź, który zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 200 metrów stylem klasycznym.

Z kolei minionej nocy Jakub Kraska (AZS Łódź) wraz z Janem Kałusowskim (MKS Trójka Łódź), Jakubem Majerskim (UKS SMS Kraków Galicja) i Bartłomiejem Koziejko (MTP Kormoran Olsztyn) zdobył brązowy medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

Warto także wspomnieć, że Jakub Kraska już wcześniej otarł się o podium w rywalizacji na 200m kraulem. Wówczas zawodnikowi łódzkiego AZS-u zabrakło raptem 12 setnych sekundy, by móc cieszyć się z brązowego medalu.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0