PIŁKA RĘCZNA: Znakomita druga połowa i zwycięstwo Anilany! [RELACJA]

2018-04-29, Autor: Cezary Kawecki

W meczu 25. kolejki I ligi w grupie B, szczypiorniści Politechniki Anilany Łódź pokonali na wyjeździe KS Uniwersytet Radom 31:23, a tak dużą przewagę wypracowali sobie dzięki świetnej grze w drugiej połowie.

Po ubiegłotygodniowej porażce we własnej hali z MKS-em Wieluń, łodzianie wyjechali na spotkanie z przedostatnią drużyną w tabeli. Celem było nie tylko zwycięstwo za trzy punkty i poprawa nastrojów po porażce u siebie, ale przede wszystkim poprawa sytuacji w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa spotkania niemal przez cały czas wyglądała tak samo. Obie drużyny nie pozwalały sobie odskoczyć na większy dystans, niż jedna bramka. Na trafienia gospodarzy szczypiorniści Politechniki odpowiadali maksymalnie po 60 sekundach, ale w przeciwną stronę było identycznie.

Nikogo zatem nie mogło dziwić, że pierwsze 30 minut zakończyło się remisowym wynikiem - na tablicy widniał rezultat 13:13. Był to jednak dobry prognostyk przed drugą częścią i mobilizacja dla przyjezdnych, aby wrócić do Łodzi z kompletem punktów.

Na drugą połowę przyjezdni wyszli jednak zdecydowanie bardziej zmobilizowani, co odbiło się na ich grze. W przeciągu pierwszego kwadransa łodzianie zdołali osiągnąć aż sześciobramkową przewagę, a niezwykłą skutecznością wykazywał się Damian Wawrzyniak, autor aż siedmiu trafień w tym czasie, z czego trzy padły po rzutach karnych.

Zawodnicy Anilany nie dopuszczali gospodarzy praktycznie do żadnych sytuacji, czego dowodem było tylko pięć straconych bramek w ostatnich 15 minutach. Szczypiorniści z Łodzi sami zdobyli osiem trafień i dowieźli pewne zwycięstwo do końca, wyraźnie triumfując 31:23.

Trzy dodatkowe punkty co prawda nie pozwoliły Anilanie poprawić swojej sytuacji w tabeli, ale zbliżyli się na odległość zaledwie jednego oczka do 12. w stawce MTS-u Chrzanów. W następnej kolejce łodzianie zagrają u siebie z KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski, która plasuje się w tej chwili na szóstym miejscu.

KS Uniwersytet Radom - Politechnika Anilana Łódź 23:31 (13:13)

KS Uniwersytet: Chudzik, Sulima - Stanik, Wasik, Mroczek 5, Jurgilewicz 1, Pawelec, Gruszczyński 2, Pomiankiewicz 3, Kowalczyk 2, Kubajka 5, Włoskiewicz 2, Winnicki, Kiraga 3, Banaczek

Anilana: Antosik, Oklejak - Winiarski 1, Krajewski 1, D. Wawrzyniak 12, Stolarski 1, Bara, Matyjasik, Karusza 2, T. Wawrzyniak 2, Wojciechowski 3, Strzebiecki 1, Kucharski 2, Jankowski, Pawlak 6, Przybylski

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Namierzanie przez policję z powietrza (przez śmigłowce, drony) na autostradzie kierowców łamiących przepisy jest: