PIŁKA RĘCZNA: Zabrakło sił. UKS Anilana wraca z Przemyśla bez punktów [RELACJA]

2018-04-16, Autor: Cezary Kawecki

Szczypiorniści Politechniki Anilany Łódź zanotowali 15. porażkę w tym sezonie I ligi mężczyzn w piłce ręcznej w grupie B. Tym razem szczypiorniści z naszego miasta przegrali 25:31 (13:15) z SRS Czuwaj Przemyśl.

Pierwsze fragmenty spotkania, jak również cała pierwsza połowa stały na wyrównanym poziomie. Gospodarze przed rozpoczęciem tego meczu plasowali się w na czwartym miejscu w tabeli i choć dystans dzielący ich od ligowego podium był spory, na pewno chcieli udowodnić swoją wyższość.

Łodzianie nie przyjechali jednak do Przemyśla na pożarcie, co pokazywały pierwsze fragmenty spotkania. Przez 25 minut pierwszej połowy obie drużyny nie potrafiły odskoczyć na dystans większy niż jedna bramka. Zmieniło się to dopiero w samej końcówce na korzyść Anilany, która ostatecznie prowadziła do przerwy 15:13.

Przez 10 pierwszych minut drugiej połowy taki stan rzeczy cały czas się utrzymywał - przyjezdni nie pozwalali się wyprzedzić, jeśli chodzi o zdobycz bramkową, a w pewnym momencie prowadzili nawet trzema golami.

Od 40. minuty wszystko zaczęło jednak układać się po myśli gospodarzy z Przemyśla. SRS bardzo szybko wypracował sobie przewagę trzech bramek i choć Anilana próbowała jeszcze wrócić do gry, w pewnym momencie najwyraźniej zabrakło jej sił.

W ostatnich dziesięciu minutach spotkania zawodnicy SRS-u wypunktowali Anilanę i z przewagi trzech bramek, ostatecznie pokonali Łodzian w stosunku 31:25.

SRS Czuwaj Przemyśl - Politechnika Anilana Łódź 31:25 (13:15)

SRS: Szczepaniec, Sar - Król 3, Lew, Puszkarski 3, Biernat 3, Stołkowski 6, Kubik, Bajwoluk 4, Nowak 1, Kroczek 2, Obydż, Kulka 6, Kubisztal 3

Anilana: Antosik, Oklejak - Winiarski, Krajewski 3, Wawrzyniak D. 5, Bara 1, Matyjasik 1, Wawrzyniak T. 5, Wojciechowski 5, Strzebiecki, Kucharski, Jankowski 1, Gawski, Pawlak 4

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0