PIŁKA RĘCZNA: Waleczna Anilana ponownie bez punktów [RELACJA]

2018-04-22, Autor: Cezary Kawecki

W meczu 24. kolejki I ligi w grupie B, szczypiorniści Politechniki Anilany Łódź po momentami dość wyrównanej i zażartej walce przegrali we własnej hali z MKS Wieluń 28:31 (13:15).

Łodzianie przystępowali do tego spotkania ze sporymi nadziejami. Poprzednie ligowe spotkanie we własnej hali Politechnika dość pewnie wygrała, pokonując niemal przed miesiącem MSPR Siódemkę Miedź Legnica  31:25. Tym razem rywal był teoretycznie na zbliżonym poziomie, co nie oznaczało, że będzie równie łatwo o zwycięstwo.

W pierwszych fragmentach spotkania nieco lepiej spisywali się gospodarze, którzy po 12. minutach osiągnęli czterobramkową przewagę (7:3). Trzy trafienia w tym czasie zanotował skrzydłowy łódzkiego zespołu, Szymon Krajewski, w tym jedno z rzutu karnego.

W kolejnych minutach pierwszej połowy skuteczniejsi byli jednak przyjezdni. Po dziesięciu minutach zawodnicy z Wielunia zdołali doprowadzić do wyrównania, natomiast do szatni schodzili z dwubramkową przewagą, wygrywając ostatecznie pierwszą część 15:13.

Po przerwie łodzianie nie byli w stanie wejść na odpowiedni rytm. Co prawda po zaledwie pięciu minutach Anilana wyrównała wynik na 17:17, ale od tego momentu to MKS przejął kontrolę nad meczem. Celne rzuty najskuteczniejszego zawodnika po stronie gości, Bartłomieja Helmana pozwoliły drużynie z Wielunia osiągnąć w pewnym momencie przewagę aż pięciu trafień.

Sygnał do ataku łodzianie zaprezentowali w okolicach 50. minuty, kiedy zniwelowali stratę do trzech goli, ale na nic więcej nie było ich w tym meczu stać. W końcowych fragmentach przyjezdni dość spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i dowieźli wynik z trzybramkową przewagą do samego końca, wygrywając ostatecznie 31:28.

Taki wynik nie zmienił sytuacji Politechniki Anilany Łódź w ligowej tabeli. Szczypiorniści z naszego miasta w dalszym ciągu plasują się na 13. pozycji, mając zaledwie dwa punkty przewagi nad przedostatnim w ligowej stawce KS Uniwersytet Radom.

Politechnika Anilana Łódź - MKS Wieluń 28:31 (13:15)

Anilana: Antosik, Oklejak - Misiak, Winiarski 1, Krajewski 5, D. Wawrzyniak 6, Bara, Matyjasik 5, Katusza, T. Wawrzyniak 4, Wojciechowski 1, Strzebiecki 1, Kucharski 2, Jankowski 2, Gawski, Pawlak

MKS: Cieślak, Kolanek - Węcek 2, Książek, Famulski 3, Helman 8, Cepielik 2, Pawelec 1, Krzaczyński 2, Bernaś 2, Madeła 1, Klimas 1, K. Dutkiewicz 3, P. Dutkiewicz 1, Majda 5, Królikowski

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0