PIŁKA RĘCZNA: Udana inauguracja sezonu! PŁ Anilana Łódź wygrywa w rzutach karnych [RELACJA]

2018-09-23, Autor: Anna Maria Garstka

To były emocje! Po dramatycznych sześćdziesięciu minutach regulaminowego czasu gry w spotkaniu pomiędzy Politechniką Anilaną Łódź a WKS-em Grunwald Poznań padł remis 27:27. O ostatecznym wyniku meczu zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się łódzcy szczypiorniści wygrywając 5:4.

W sobotnim spotkaniu to drużyna rywali wystąpiła w roli faworyta. Poznanianie od samego początku uzyskali kilkupunktową przewagę (5:1) i mogłoby się wydawać, że mecz rozgrywał się pod ich dyktando.

Jednak podopieczni trenera Adama Jędraszczyka nie odpuszczali i szybko dogonili przeciwników (6:6), a nawet udało im się wyjść na prowadzenie (9:8), ale w ostatnich minutach pierwszej połowy dwie bramki z rzędu trafili zawodnicy WKS-u Grunwaldu Poznań i to oni na przerwę schodzili prowadząc 10:9.

Początek drugiej części spotkania również wypadł lepiej w wykonaniu przyjezdnych, którzy powiększyli swoją przewagę do trzech punktów (13:10). Ale niecałe dziesięć minut później na tablicy wyników znów widniał remis (15:15). Od tego momentu to łodzianie przejęli inicjatywę na boisku i utrzymywali dwu- lub trzypunktowe prowadzenie.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry łodzianie wygrywali 27:24, ale trzy skuteczne akcje poznaniaków spowodowały, że spotkanie zakończyło się remisem 27:27, a do jego rozstrzygnięcia były potrzebne rzuty karne, wygrane przez Politechnikę Anilanę Łódź 5:4.

W drużynie z Łodzi najwięcej bramek, bo aż siedem zdobył Szymon Krajewski. Dobrze wypadł również Marcin Matyjasik, który w okno bramki przeciwnika trafił czterokrotnie.

Obecnie Politechnika Anilana Łódź plasuje się na szóstym miejscu w tabeli z dwoma zdobytymi punktami. Swój wynik będą mogli poprawić już 29 września, kiedy to o godz. 17:00 zagrają wyjazdowy mecz przeciwko KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Politechnika Anilana Łódź – WKS Grunwald Poznań 27:27 <5:4> (9:10)

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0