PIŁKA RĘCZNA: Sukces AZS Politechniki Łódzkiej na Akademickich Mistrzostwach Polski!

W miniony weekend, w Opolu rozgrywano turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet. Zespół AZS Politechniki Łódzkiej, składający się głównie z zawodniczek ChKS-u PŁ Łódź, zdobył srebrny medal w kwalifikacji ogólnej oraz złoty w typie uczelni technicznych.

Wyniki AZS Politechniki wprawiały wielu obserwatorów w zaskoczenie, choć nie powinny, bo już w kwalifikacjach do turnieju łódzka drużyna weszła do finałów z drugiego miejsca, mając najskuteczniejszą obronę oraz najlepszą bramkarkę zmagań półfinałowych - Karolinę Szczurek.

Finały łodzianki rozpoczęły od zmagań z Politechniką Śląską Gliwice, którą bez większych problemów pokonały, wygrywając ostatecznie 24:15. Co warte podkreślenia, w tym meczu mogły wystąpić wszystkie zawodniczki, również te, które na co dzień nie trenują z klubem ChKS-u PŁ. Cieszyć może również fakt, iż każda z zawodniczek dołożyła swoją cegiełkę do sukcesu, zwłaszcza dwie bramkarki, które swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczęły stosunkowo niedawno.

Drugi mecz drużyna Politechniki grała przeciwko najsilniejszym rywalkom w grupie - AWF Katowice. Mecz był wyjątkowo zacięty, żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi.

Dopiero na przerwę łodzianki schodziły prowadząc 11:7, jednakże przeciwniczki nie zamierzały składać broni i udało im się w ostatniej minucie wyrównać. Trener Kowalska zarządziła długie granie do ostatnich sekund, co wyjątkowo się opłaciło, gdyż w ostatniej sekundzie bramkę na wagę zwycięstwa rzuciła, uznana za najlepszą rozgrywającą mistrzostw, Martyna Gomółka. W konsekwencji tego, łodzianki zwyciężyły rezultatem 18:17.

Trzeci mecz wyszedł chyba najlepiej podopiecznym trener Kowalskiej, bowiem mimo tego, że zespół Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu nie zamierzał poddać się bez walki, faworytki pewnie wygrały 21:12.

- Dla mnie to jest jak mistrzostwo świata, to najlepszy wynik w historii PŁ, nikt na nas wcześniej nie stawiał – skomentowała wyniki swojego zespołu opiekunka łodzianek, Agnieszka Kowalska.

Pierwsze miejsce w grupie C powodowało, że łodzianki trafiały na drugie miejsce w grupie B, czyli zespół AWF Wrocław. Mecz, pomimo czerwonej kartki dla Martyny Gomółki już w pierwszych minutach meczu, został całkowicie zdominowany przez Politechnikę, która wygrała wysoko 26:15, awansując tym samym do półfinału AMP.

A w półfinale trafiliśmy na kolejny zespół AWF, tym razem z Warszawy. Nasz zespół miał do udowodnienia wiele w tym spotkaniu. Zapowiadał się mecz pełen walki i emocji, i na pewno nie zawiódł nikogo, kto nastawiał się na ciekawy pojedynek. Mecz toczył się bramka za bramkę, jednak w ostatnich minutach to łodzianki przeważyły szalę na swoją korzyść, pokonując warszawianki 12:10.

W wielkim finale, rozgrywanym w Arenie Opole, piłkarki AZS Politechniki Łódzkiej zmierzyły się z broniącymi tytułu zawodniczkami AZS Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej z Lublina. Mecz był wyjątkowo twardy, toczył się bramka za bramkę. Ostatecznie jednak u lublinianek zwyciężyło ogranie w finałach, przez co około 5 minut przed końcem udało im się wyrównać stan gry, a następnie wypracować bezpieczną trzy bramkową przewagę, której już nie oddały do końca, zwyciężając ostatecznie 15:18.

Skład AZS Politechniki Łódzkiej (w nawiasie liczba bramek) :

Karolina Szczurek (najlepsza zawodniczka meczu z PŚ Gliwice), Katarzyna Szymańska, Izabela Pakulska, Małgorzata Kuśmierska - Izabela Rzeszotek (12, MVP, najlepsza zawodniczka meczu z AWF Wrocław), Martyna Gomółka (24, najlepsza zawodniczka meczu z AWF Katowice), Żaneta Moskal (23, najlepsza zawodniczka meczu z AWF Warszawa), Małgorzata Kisiel (19, najlepsza zawodniczka meczu z UAM Poznań), Katarzyna Ostros (12), Natalia Szmigielska (10), Patrycja Mularczyk (7, najlpsza zawodniczka meczu z UMCS Lublin), Dominika Nyga (4), Kinga Mularczyk (3), Dominika Rubiak, Sylwia Saletrowicz.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Czy Hanna Zdanowska może być wybrana na prezydenta Łodzi pomimo prawomocnego wyroku skazującego?