PIŁKA RĘCZNA: Siódmy z rzędu mecz Anilany bez zwycięstwa [RELACJA]

2018-03-12, Autor: Cezary Kawecki

W meczu 20. kolejki I Ligi Mężczyzn w grupie B, szczypiorniści Politechniki Anilany przedłużyli swoją niechlubną passę spotkań bez zwycięstwa do siedmiu, ulegając we własnej hali AZS-owi AWF Biała Podlaska 25:30.

Po porażce przed kilkoma dniami z KSSPR Końskie, zawodnicy z naszego miasta stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Do Łodzi przyjechał bowiem lider tabeli, który jest głównym pretendentem do pozostania na czele stawki na końcu rozgrywek.

Początek pierwszej połowy był dość wyrównany, choć niemal cały czas to szczypiorniści AZS-u minimalnie prowadzili. W 20. minucie wynik brzmiał 8:10, a najskuteczniejszy po stronie Anilany był Przemysław Jankowski, który czterokrotnie znajdował drogę do bramki.

Później jednak przyjezdni systematycznie punktowali gospodarzy. W pozostałych 10 minutach pierwszej połowy szczypiorniści z Białej Podlaskiej zdobyli jeszcze osiem bramek i dali ich sobie wbić tylko cztery. Do przerwy zatem rezultat brzmiał 12:18.

W drugiej połowie przebieg spotkania nie różnił się znacząco od tego, co działo się przed przerwą. W pewnym momencie zawodnicy z Łodzi zniwelowali stratę do dwóch bramek - po 42. minutach przegrywali jedynie 19:21. Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, na taki obrót spraw liderzy tabeli bardzo szybko odpowiedzieli.

W przeciągu następnych 13 minut goście rzucili sześć bramek i odskoczyli szczypiornistom Anilany, nie dając im już szans na podjęcie rękawic w ostatnich fragmentach meczu. Gospodarze w ostatnich pięciu minutach jeszcze trzykrotnie trafiali do bramki, ale na nic się to nie zdało i zanotowali siódme spotkanie z rzędu bez zwycięstwa, tym razem przegrywając 25:30.

Po tym meczu Politechnika Anilana Łódź nie zmieniła swojej pozycji w tabeli i w dalszym ciągu plasuje się na przedostatnim, 14. miejscu. W następnej kolejce szczypiorniści z naszego miasta zmierzą się na wyjeździe z obecnie trzecią drużyną w ligowej stawce, Olimpią MEDEX Piekary Śląskie.

Politechnika Anilana Łódź - AZS AWF Biała Podlaska 25:30 (12:18)

Anilana: Antosik, Oklejak - Winiarski 3, Krajewski, D. Wawrzyniak 6, Bara, Matyjasik, T. Wawrzyniak 6, Wojciechowski, Strzebiecki, Kucharski, Jankowski 6, Gawski, Pawlak 2, Przybylski 1, Witkowski 1

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski - Wańkowicz 1, Urbaniak 3, Warmijak, Ziółkowski 5, Nowicki, Valyntsau 2, Stefaniec 5, Małecki 3, Kruchkou 5, Kozłowski, Bekisz 5, Kandora 1