PIŁKA RĘCZNA: Niespodzianka w Łodzi! ChKS PŁ przegrywa z MTS Kwidzyn [RELACJA]

2018-04-15, Autor: Bartosz Kozdój

Wczoraj, Chojeński Klub Sportowy Politechnika Łódzka rywalizował o ligowe punkty z niżej notowanym przeciwnikiem – MTS Kwidzyn. Niestety, łodzianki poniosły zaskakującą klęskę, po nie najlepszej grze.

Mecz rozpoczął się od ataku łodzianek i to one, dzięki skutecznemu wykończeniu akcji, wyszły na prowadzenie w pierwszych sekundach. Chwilę później przyjezdne zdołały wyrównać i… tak naprawdę od tamtego momentu zaczęły się przysłowiowe „schody” dla ChKS PŁ. Kwidzynianki zaczęły grać bardzo agresywnie, nie pozwalając na wiele podopiecznym trener Agnieszki Kowalskiej. Łodzianki co prawda przeprowadzały ataki, ale momentami brakowało decydującego podania, które mogłoby otworzyć drogę do bramki przeciwniczek.

MTS, natomiast nastawiał się na kontrataki i co ważne, udawało im się je w większości wykorzystywać. Po 20. minutach rywalizacji, był remis (7:7). Potem… coś pękło w szeregach zespołu aspirującego do gry w SuperLidze. ChKS PŁ zaczął seryjnie tracić bramki, zarówno po akcjach, jak i po rzutach karnych. W wyniku słabej końcówki pierwszej odsłony w wykonaniu łódzkich szczypiornistek, przegrywały one 8:11.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od bramki dla ChKS - u PŁ. Szczypiornistki z ul. Kosynierów Gdyńskich starały się jak najszybciej odrobić straty i były tego najbliżej po pięciu minutach od wznowienia potyczki.

Wtedy brakowało im jedynie jednego trafienia, aby zrównać się z rywalkami z Kwidzyna. Niestety, jak się później okazało, był to jedyny fragment meczu, kiedy czerwono-czarne doskoczyły do MTS. W kolejnych minutach, łodzianki nie miały pomysłu na grę, co konsekwentnie wykorzystywali goście, zdobywając kolejne trafienia. Obraz meczu, nie uległ już zmianie, więc ChKS PŁ, przed własną publicznością, poniósł zaskakującą klęskę.

- Brakowało tempa gry i wiążącego ataku. Sprawiałyśmy wrażenie, jakbyśmy bały się przeciwnika. Nie byłyśmy w stanie wykorzystać wielu sytuacji bramkowych. Ciężko określić, dlaczego tak się działo – podsumowała zawodniczka ChKS-u PŁ, Blanka Lutomirska.

Mimo porażki, są w łódzkiej ekipie zawodniczki, zasługujące na szczególne wyróżnienie po tym spotkaniu. Martyna Gomółka, która w tym sezonie jest bardzo skuteczna, w tym pojedynku zdobyła dla swojego zespołu najwięcej, bo aż pięć bramek. Doceniona została także postawa bramkarki - Karoliny Szczurek, która otrzymała nagrodę MVP meczu.

ChKS PŁ Łódź - MTS Kwidzyn 16:19 (8:11)
MVP: Karolina Szczurek

ChKS PŁ: Szczurek, Lis, - Gomółka, Szmigielska, Kisiel, Mularczyk P., Moskal, Sadowska, Walicka B., Gitzel, Mularczyk K, Piątczak, Walicka M, Lutomirska, Nyga, Ostros.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0