PIŁKA RĘCZNA: Końcówka należała do gości. Anilana przegrywa po rzutach karnych [RELACJA]

2018-05-24, Autor: Bartosz Jankowski

Chociaż na trzy minuty przed końcem meczu szczypiorniści Anilany prowadzili czterema bramkami (32:28), to jednak w ostatniej minucie dali sobie wyrwać zwycięstwo, by ostatecznie przegrać po rzutach karnych.

Starcie z KSZO było niezwykle emocjonujące już od pierwszych sekund. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny chcieli wywalczyć zwycięstwo w rozgrywanym awansem meczu ostatniej kolejki sezonu.

Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 15:15 i wiadomo było, że walka o zwycięstwo będzie trwała do ostatnich sekund meczu.

Tak też było, chociaż w 56. minucie, przy stanie 32:27, mogliśmy mieć nadzieję, że całe spotkanie zakończy się happy endem.

Końcowe sekundy należały jednak do gości z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy odrobili straty i doprowadzili do remisu (33:33). W tej sytuacji rozstrzygnąć o zwycięstwie miał konkurs rzutów karnych.

W nich lepiej spisali się przyjezdni, którzy wykorzystali wszystkie 5 rzutów przy czterech trafieniach łodzian i to zawodniczy KSZO mogli się cieszyć z wygranej w tym starciu.

Politechnika Anilana Łódź – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 33:33 (15:15), k. 4:5

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2