PIŁKA RĘCZNA: Fatalna seria ChKS-u PŁ trwa [RELACJA]

2018-04-22, Autor: Bartosz Kozdój

W piątek, łódzkie szczypiornistki rywalizowały na wyjeździe z SPR Samborem Tczew. Niestety, po raz kolejny zagrały słaby mecz, w wyniku czego zaliczyły trzecią porażkę z rzędu.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu, zdobył zespół gospodarzy już w 1. minucie. Czerwono-czarne, szybko odpowiedziały golem, po rzucie karnym, którego egzekutorem była Beata Walicka. Kibice więc mogli zacierać ręce na ciekawą rywalizację.

Nic z tych rzeczy… ChKS PŁ nie zdołał ponownie trafić piłką do siatki, przez ok. 10 następnych minut! Zespół z Tczewa, nie miał natomiast większych problemów ze skutecznością i skrzętnie wykorzystywał bierną postawę podopiecznych trener Agnieszki Kowalskiej, dopisując sobie kolejne trafienia.

Po kwadransie gry, na tablicy świetlnej widniał wynik 9:5 dla ekipy SPR Sambor. 4/5 bramek zdobytych przez łodzianki, zdobyła niezawodna Beata Walicka skutecznie wykonując rzuty karne, natomiast z akcji udało się rzucić tylko jedną bramkę, wtedy na listę strzelców wpisała się Marta Sadowska.

Ta  kiepska statystyka odzwierciedlała tamtego dnia bardzo słabą dyspozycję piłkarek z ul. Kosynierów Gdyńskich.

W kilku kolejnych akcjach, ChKS PŁ zaczął w końcu zdobywać bramki, jednak bardzo dobrze grający zespół z Tczewa cały czas nie zwalniał tempa i robił to samo. W związku z tym czerwono-czarne nie były w stanie doskoczyć do rywala. Łodzianki zeszły więc na przerwę z wynikiem 16:11 dla gospodarzy.

Druga odsłona tej konfrontacji, rozpoczęła się od bramki ChKS-u PŁ. Potem, SPR Sambor, konsekwentnie powiększał przewagę nad przyjezdnymi, wykańczając większość składnych akcji.

W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zbytnio zmianie. Co prawda łodzianki starały się odrabiać straty, jednak były one zbyt duże, żeby móc je zniwelować kilkoma trafieniami. Zespół z Tczewa natomiast grał swoje, mając dużą przewagę bramkową.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem  29:24 dla SPR Sambor, więc łodzianki poniosły trzecią porażkę z rzędu. Piątkowa klęska w Tczewie, sprawiła, że ChKS PŁ spadł w tabeli na 5.miejsce, przez co upragniony awans do PGNiG SuperLigi mocno się oddalił.

SPR Sambor Tczew – ChKS PŁ Łódź 29:24 (16:11)

ChKS PŁ: Szczurek, Lis, - Walicka B. 6(5/6), Sadowska 4, Gomółka 3, Kisiel 3, Sobińska 2, Moskal 2, Szmigielska 2, Nyga 1, Walicka M. 1(1/1), Borowiec, Mularczyk P.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1