PIŁKA RĘCZNA: ChKS PŁ Łódź przegrał w rzutach karnych [RELACJA]

2018-09-23, Autor: Anna Maria Garstka

W wyjazdowym meczu zawodniczki ChKS PŁ Łódź najpierw zremisowały spotkanie przeciwko MKS-owi Dwójce Łomża 23:23, a następnie w rozstrzygających mecz rzutach karnych uległy rywalkom 2:5.

Od samego początku to był wyrównany mecz. Od prowadzenia zaczęły łomżanki, ale podopieczne trener Agnieszki Kowalskiej natychmiast skontrowały i przez dłuższy czas gra szła punkt za punkt, z niewielkim prowadzeniem jednej bądź drugiej drużyny.

Jednak w połowie pierwszej części gry rywalki odskoczyły łodziankom na trzy punkty (9:6) i nie oddały prowadzenia aż do przerwy (13:11).

Po chwili odpoczynku, zawodniczki ChKS-u odzyskały siły i dogoniły rywalki (14:14), a chwilę później uzyskały przewagę (16:15). Ale ten stan nie trwał długo, ponieważ łomżanki szybko odrobiły niewielką stratę i to one znów były lepsze dwie bramki (20:18, 21:19).

Mimo to, łodziankom udało się po raz kolejny doprowadzić do remisu (po 21), a na minutę przed końcem uzyskać jednopunktową przewagę (23:22). Szczypiornistki MKS-u doprowadziły jednakże do wyrównania (po 23) i do rozstrzygnięcia wyniku meczu w rzutach karnych.

Bezbłędne trafienia rywalek oraz niecelność zawodniczek ChKS spowodowały, że to gospodynie mogły cieszyć się wygraną w rzutach karnych 5:3.

Po dwóch rozegranych meczach, z jedną wygraną i jedną porażką ChKS PŁ Łódź zajmuje trzecią pozycję w tabeli. W następnej kolejce drużyna z Łodzi zmierzy się z SKF KPR Sparta Oborniki.

MKS Dwójka Łomża – Politechnika ChKS Łódź 23:23 <5:2> (13:11)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0