PIŁKA RĘCZNA: Anilana pokonała ligowego outsidera [RELACJA]

2018-05-21, Autor: Bartosz Jankowski

Szczypiorniści Politechniki Anilany Łódź okazali się lepsi od ekipy z Zawiercia i odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie, umacniając się na 13. miejscu w tabeli I ligi.

W pierwszej połowie spotkanie było niezwykle wyrównane. Przez 27 minut gra toczyła się punkt na punkt i żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie choćby drobnej, dwubramkowej przewagi.

Sytuacja uległa zmianie tuż przed przerwą. Wówczas rywale Anilany opadli z sił, a łódzka ekipa wypracowała sobie 3-bramkową przewagę, z którą schodziła do szatni po pierwszych 30 minutach gry (16:13).

Lepsi tego dnia szczypiorniści z Sobolowej podwoili swoje prowadzenie w drugiej części gry. Zawiercianom trzeba oddać, że walczyli z całych sił, ale do Łodzi przyjechali w zaledwie 12-osobowym składzie (w tym 3 bramkarzy), co przy tak intensywnym sporcie, jakim jest piłka ręczna, musiało mieć odzwierciedlenie w wyniku.

Ostatecznie Politechnika Anilana Łódź zwyciężyła 32:26. Najskuteczniejszy w łódzkiej ekipie był Szymon Krajewski, zdobywca 7 bramek.

Politechnika Anilana Łódź – VIRET CMC Zawiercie 32:26 (16:13)

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1