PIŁKA NOŻNA: Widzew znów daje sobie wyrwać zwycięstwo!

2018-08-22, Autor: Piotr Mika

W 6. kolejce II ligi Widzew Łódź zremisował na wyjeździe z ROW-em 1964 Rybnik 2:2. Łodzianie mają czego żałować, bo na kilka minut przed końcem to oni prowadzili i mogli spokojnie utrzymać ten wynik do końca.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały dużych emocji w tym spotkaniu. Widzew kontrolował grę, a gospodarze mieli duży problem, aby zagrozić bramce Patryka Wolańskiego.

Z upływem minut obraz gry trochę się zmienił. Łodzianie wciąż byli częściej przy piłce, ale to ROW częściej uderzał na bramkę, choć strzały te nie były zbyt groźne. Sytuację całkiem odmieniło nienajlepsze zachowanie się Kamińskiego, który w 39. minucie sprokurował rzut karny. Janik nie miał problemu z pokonaniem Wolańskiego i łodzianie musieli gonić wynik, który do przerwy się nie zmienił.

Po zmianie stron podopieczni Radosława Mroczkowskiego przycisnęli gospodarzy i w odstępie 8 minut strzelili dwie bramki.

Najpierw w 61. minucie do siatki rywali z dystansu trafił Gutowski, a kilka minut później Sylwestrzak wykorzystał dośrodkowanie Kamińskiego i już było 2:1 dla Widzewa.

Wydawało się, że niewiele jest w stanie zagrozić przyjezdnym, ponieważ wciąż prowadzili grę, a nawet gdy oddawali piłkę rywalom, to ci nie byli w stanie bardzo zagrozić bramce strzeżonej przez Wolańskiego. Niestety, tylko do czasu. W 88. minucie błąd w kryciu przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego popełnił Pigiel, który zgubił krycie, a Kujawa bez problemu umieścił piłkę w siatce. Okazję do strzelenia gola miał jeszcze Demjan, ale mając piłkę na 12. metrze uderzył ponad bramką.

Łodzianie po raz kolejny pokazali niefrasobliwość w obronie, a ROW był dzisiaj drużyną, którą powinni pokonać. Gospodarze grali bardzo defensywnie, a mimo to strzelili dwie bramki.

ROW 1964 Rybnik - Widzew Łódź 2:2