PIŁKA NOŻNA: Widzew w II lidze!

2018-06-16, Autor: Bartosz Jankowski

Cóż to był za wieczór dla fanów Widzewa Łódź. Po niezwykle dramatycznym meczu piłkarze trenera Radosława Mroczkowskiego pokonali ekipę Sokoła Ostróda i wywalczyli upragniony awans.

Trzeba przyznać, że po pierwszej połowie widzewiacy nie mieli tęgich min. Niedość, że nie strzelili żadnego gola, to do tego stracili bramkę i byli w beznadziejnej sytuacji. Tym bardziej, że w tym samym czasie Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrywała w swoim spotkaniu 3:0.

Szczęscie do piłkarzy Widzewa uśmiechnęło się w drugiej połowie.

Już na początku tej częsci gry udało im się wyrównać, gdy Mateusz Michalski wykorzystał rzut karny. W kolejnych minutach łodzianie przeważali i w 77. minuce swoją niezłą grę udokumentowali golem.

Bramkę strzelił Daniel Świderski, który w 88. minucie wykończył kontratak Widzewa i wyprowadził łodzian na dwubramkowe prowadzenie.

Gola kontaktowego, swoją drogą przedniej urody, w doliczonym czasie gry zdobył jeszcze Kajca, ale na wyrównanie gospodarzom zabrakło czasu.

Widzew, w ogromnych bólach, ale wywalczył awans do II ligi. Sokół natomiast, mimo porażki, utrzymał się w III lidze.

Oceń publikację: + 1 + 48 - 1 - 8