PIŁKA NOŻNA: Widzew Łódź - Legia II Warszawa [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2018-04-14, Autor: Piotr Mika

Widzew Łódź podejmuje dziś wieczorem rezerwy Legii Warszawa. Bez względu na to z kim grają łodzianie, najważniejsze jest zdobycie trzech punktów, jednak dla kibiców Widzewa zwycięstwo z zespołem z Warszawy zawsze będzie miało szczególne znaczenie.

*Aby przeczytać zaktualizowane treści, prosimy o odświeżenie strony (F5)*

PO MECZU

Dziękujemy bardzo serdecznie za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z domowych meczów Widzewa na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Do zobaczenia!

PO MECZU

Widzew pokonał rezerwy Legii Warszawa i umocnił się na pozycji lidera III ligi grupy pierwszej. Oba zespoły grały piłkę ładną dla oka, jednak to Widzew okazał się skuteczniejszy i wygrał to spotkanie. Długimi momentami Legia nie potrafiła wyjść z własnej połowy.

90 + 5' (3:2)

KONIEC! Widzew pokonuje Legię po bardzo ciekawym meczu 3:2!

90 + 4' (3:2)

Brzydka gra się zaczęła. Teraz Michalski dostał żółtą kartkę i od razu zszedł z boiska, zmienił go Falon.

Kolejna żółta kartka, tym razem Pietrzyk.

90 +3' (3:2)

Praszelik obejrzał za ten faul żółtą kartkę.

90 + 3' (3:2)

Kontra Widzewa, Demjan pobiegł prawą stroną i mądrze dał się sfaulować. Wolny dla Widzewa.

90 + 2' (3:2)

Kostkowski dobrym wślizgiem przerywa kontrę Legii.

90 + 1' (3:2)

Spotkanie zostało przedłużone o 5 minut.

88' (3:2)

Niewiele brakowało, a zemściłoby się to na piłkarzach Widzewa! Legia miała okazję po rzucie rożnym, jednak Humerski popisał się świetną interwencją!

87' (3:2)

Sylwestrzak dostał piłkę na trzeci metr przed bramką Legii i przestrzelił! Ależ zmarnowana sytuacja gospodarzy.

85' (3:2)

POPRZECZKA! Po strzale jednego z widzewiaków piłka trafiła w poprzeczkę, łodzianie próbwali jeszcze wbić piłkę do bramki, jednak obrońca gości wybił ją na rzut rożny.

84' (3:2)

Zmiana w Legii, Aftyka wchodzi za Najemskiego.

83' (3:2)

Dzisiaj na Stadionie Widzewa swoją drużynę dopinguje 17 987 kibiców, co jest nowym rekordem obiektu!

82' (3:2)

Miller doczekał się zmiany. Zastąpi Daniela Mąkę.

81' (3:2)

Kontra Legii, na szczęście Widzew opanowuje sytuację.

80' (3:2)

Miller gotowy do wejścia.

79' (3:2)

Mąka do tyłu do Zielenieckiego, niestety kapitan łodzian uderza obok bramki.

78' (3:2)

Rzut wolny dla Widzewa na wysokości pola karnego Legii.

77' (3:2)

Kazimierowicz zagrywał w pole karne do Mąki, jednak pomocnik Widzewa był na spalonym.

76' (3:2)

Widzew zamknął Legię pod jej polem karnym i szybko stara się odzyskać dwubramkową przewagę.

73' (3:2)

GOL! Humerski miał już piłkę pod ręką, jednak wturlała się ona do bramki. Zdobywcą gola Bartczak.

72' (3:1)

KARNY DLA LEGII! W prostej sytuacji widzewiacy popełnili błąd i sprokurowali jedenastkę.

71' (3:1)

Gęsior zastępuje Karbownika.

69' (3:1)

Michalski z Kristo ładnie rozegrali akcję na prawej stronie boiska, ten pierwszy dograł do środka co omało nie skończyło się bramką samobójczą, jednak bramkarz Legii był czujny.

67' (3:1)

Kazimierowicz nieudanie próbował wejść z piłką w pole karne. Legia wyprowadziła kontrę, na szczęście obrońcy Widzewa zdołali wybić piłkę.

66' (3:1)

Zmiana w Legii. Rymek wszedł za Orlika. Zaraz po tym za faul na Michalskim żółtą kartką ukarany został Matuszewski.

65' (3:1)

Pieńkowski przedarł się lewą stroną, dograł do środka do Michalskiego, jednak pomocnik Widzewa ponownie niecelnie uderzył.

63' (3:1)

Zmiana w zespole Widzewa. Stanek opuszcza boisko, a zastąpi go Pieńkowski.

62' (3:1)

Gospodarze kontrolują przebieg drugiej połowy, a ich grę naprawdę przyjemnie się ogląda.

60' (3:1)

Legia próbowała wyprowadzić atak, jednak Widzew poradził sobie i znów ma piłkę.

59' (3:1)

Zmiana w zespole gości. Bondarenko schodzi, wchodzi Cichocki.

58' (3:1)

Kolejna nieudana kontra Legii.

56' (3:1)

Widzew zncznie częściej ma piłkę przy nodze. Legia ma problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy.

54' (3:1)

Najemski uderzał głową, jednak bardzo słabo i Humerski bez problemu złapał piłkę. Widzew wyprowadził kontrę, jednak Michalski ponownie uderzył obok bramki.

53' (3:1)

Kontra Legii, Orlik nieprzepisowo zatrzymywany przez Sylwestrzaka i będzie okazja do dośrodkowania dla Legii.

50' (3:1)

GOOOOOL!!! Michalski dośrodkowuje z rzutu rożnego, Kristo całkiem niepilnowany dochodzi wyskakuje do piłki i głową kieruje ją do siatki! Kudrjavcevs całkiem bezradny!

48' (2:1)

Kazimierowicz uderzał z powietrza, jednak obrońca zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

47' (2:1)

Dogranie Sylwestrzaka w pole karne, bramkarz legii wyłapał je bez problemu.

46' (2:1)

Michalski w pierwszej akcji drugiej połowy, znów jednak uderzył niecelnie.

46' (2:1)

Zaczęli! Oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy bez zmian.

PRZERWA

Piłkarze obu zespołów wracają już na boisko. Zaraz zaczynamy drugą część spotkania.

PRZERWA

Pierwsza połowa przyniosła nam wiele emocji, oba zespoły grały bardzo otwarcie i mieliśmy okazję oglądać dużo akcji pod bramkowych. Na szczęście Widzew okazał się lepszy w tej wymanie ciosów, a pod koniec pierwszej połowy konrolował przebieg meczu. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie utrzyma przewagę nad warszawskim zespołem.

45 + 10' (2:1)

Koniec pierwszej połowy! Widzew schodzi na przerwę prowadząc z rezerwami Legii 2:1.

45 + 8' (2:1)

Od dłuższego czasu gospodarze utrzymują się przy piłce, nie dając podejść legionistom pod swoją bramkę.

45 + 6' (2:1)

Widzew powoli rozgrywał atak, w końcu piłka dotarła na prawą stronę do Mąki, który jednak przeciągnął dośrodkowanie. Aut dla Legii.

45 + 5' (2:1)

Rożny dla Widzewa, Kostkowski dochodzi do pozycji strzeleckiej, ale uderza ponad bramką.

45 + 4' (2:1)

Ostry faul Kwietniewskiego na Demjanie w środku pola. Legionista obejrzał za to żółtą kartkę.

45 + 3 (2:1)

Tym razem próba Widzewa z prawej strony, niestety Mąka ponownie na spalonym.

45 +1 (2:1)

Ze względu na dużo przerw w grze, sędzia doliczył 10 minut do pierwszej połowy spotkania.

45 + 1' (2:1)

Kristo próbował z dystansu, lecz uderzył słabo i obok bramki.

45' (2:1)

Tym razem Legia próbowała lewą stroną, jednak Zieleniecki przejmuje piłkę.

44' (2:1)

Kolejna próba gospodarzy lewą stroną, tym razem nieudana.

42' (2:1)

Humerski minął się z piłką, ale bez konsekwencji, ponieważ sędzia odgwizdał faul na zawodniku Widzewa.

41' (2:1)

Widzew stara się więcej utrzymać przy piłce i rozegrać atak pozycyjny.

40' (2:1)

Dośrodkowanie legionistów okazało się niedokładne. Humerski od bramki.

38' (2:1)

Kazimierowicz głową na rzut rożny.

37' (2:1)

Rzut wolny dla Legii w okolicach 30. metra.

36' (2:1)

Góral znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak Humerski nie dał się zaskoczyć.

34' (2:1)

Większość akcji Widzewa rozgrywanych jest lewą stroną, prawa dużo mniej aktywna.

32' (2:1)

Legia próbuje przebić się pod pole karne Widzewa, na razie nieskutecznie.

31' (2:1)

Rzut rożny dla łodzian, głową uderzał Zieleniecki, niestety niecelnie.

30' (2:1)

Ależ Pigiel rozgrywa dzisiaj świetne zawody! Zagrał płasko w pole karne, do piłki doszedł Stanek, jednak jego strzał został zablokowany.

29' (2:1)

Widzew wychodził z kontrą, jednak Michalski zaprzepaścił okazję niecelnym podaniem.

28' (2:1)

Rożny dla Legii, na szczęście obrońcy łatwo poradzili sobie z dośrodkowaniem.

25' (2:1)

GOL DLA WIDZEWA! Pigiel ponownie zagrywa w pole karne z lewej strony, bramkarz już miał piłkę w rękach, jednak popełnił błąd. W momencie kiedy odbijał ją od murawy, dopadł do niego Demjan i wpakował piłkę do siatki! 2:1!

23' (1:1)

Mąka ładnie pokazał się na lewej stronie, niestety pospieszył się zbytnio. Spalony.

22' (1:1)

Obie drużyny grają dzisiaj bardzo otwarcie. Zobaczymy komu to przyniesie korzyść.

20' (1:1)

Kazimierowicz nie trafił czysto w piłkę, Demjan ją przejął i odegrał do Michalskiego, ten jednak uderzył obok bramki.

19' (1:1)

Tym razem groźna akcja Legii, na szczęście Widzew wychodzi cało z opresji.

17' (1:1)

Stanek z Mąką ładnie próbowali rozegrać akcję w polu karnym Legii, ostatecznie ten pierwszy nie zdołał opanować piłki.

16' (1:1)

Ponownie więcej akcji toczy się w środkowej części boiska.

14' (1:1)

Pigiel płasko w pole karne, lecz obrońcy gości poradzili sobie z tym dośrodkowaniem.

13' (1:1)

Rożny dla Widzewa, jednak nie przyniósł on większego zagrożenia bramce Legii.

11' (1:1)

Niestety! Legia wyrównuje! Bartczak minął obrońcę, położył Humerskiego i skierował piłkę do siatki.

10' (1:0)

Gra toczy się jak na razie w środku pola.

8' (1:0)

Gramy. Miejmy nadzieję, że obędzie się bez przerw.

7' (1:0)

Sędzia pozwolił wznowić grę, jednak serpentyny wciąż lecą na boisko. Kolejna przerwa.

5' (1:0)

Kibice Widzewa rzucają na boisko serpentyny, mecz został przerwany.

3' (1:0)

GOOOOOOOL!!! Ależ odpowiedź Widzewa! Pigiel dośrodkował z lewej strony w pole karne, piłka minęła Demjana, ale akcję zamykał Mateusz Michalski i spokojnie skierował piłkę do siatki!

2' (0:0)

Pierwsza groźna akcja Legii, jednak nikt nie przeciął dośrodkowania spod linii końcowej.

1' (Widzew 0:0 Legia II)

Zaczęli!

PRZED MECZEM

Rozpoczęcie meczu poprzedziła minuta ciszy, poświęcona pamięci tragicznie zmarłej 9-letniej Oliwki.

Piłkarze obu zespołów właśnie wchodzą na boisko.

Możliwe, że na stadionie pojawi się dzisiaj ponad 18 tys. widzów, ponieważ kibice gości nie przyjechali na dzisiejsze spotkanie. Fani Widzewa mogą więc zająć wszystkie dostępne miejsca.

Znamy już składy obu zespołów.

WIDZEW: Humerski - Sylwestrzak, Kazimierowicz, Michalski, Kristo, Mąka, Demjan, Stanek, Pigiel, Kostkowski, Zieleniecki

LEGIA II: Kudrjavcevs - Bondarenko, Pietrzyk, Praszelik, Góral, Karbownik, Orlik, Kwietniewski, Matuszewski, Najemski, Bartczak

Witamy bardzo serdecznie ze Stadionu Widzewa przy al. Piłsudskiego 138. Już za niespełna dziesięć minut roczpocznie się mecz 23. kolejki III ligi grupy I, w którym Widzew Łódź podejmie rezerwy Legii Warszawa. Czy łodzianie odniosą trzecie z rzędu zwycięstwo na swoim stadionie? Przekonamy się już niedługo!

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 3