PIŁKA NOŻNA: Widzew Łódź - Huragan Morąg [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2018-04-28, Autor: Piotr Mika

Widzew Łódź walczy o utrzymanie pozycji lidera III ligi grupy I i nieco większy oddech przed kolejnymi meczami. Ekipa trenera Franciszka Smudy celuje w 17. zwycięstwo w sezonie, ale o nie na pewno nie będzie łatwo. Rywalem łodzian jest dziś bowiem Huragan Morąg, zajmujący 6. miejsce w tabeli.

*Aby przeczytać zaktualizowane treści, prosimy o odświeżenie strony (F5)*

PO MECZU

Dziękujęmy bardzo serdecznie za to, że byliście z nami, do zobaczenia na kolejnym domowym meczu Widzewa!

PO MECZU

Zdobyty dzisiaj punkt pozwoli powiększyć przewagę nad drugą w tabeli Lechią do trzech oczek. Tomaszowianie okazję do zrównania się punktami z Widzewem będą mieli już jutro, kiedy podejmą u siebie Pelikana Łowicz.

PO MECZU

Łodzianie mieli w ostatnich sekundach jeszcze dwie okazje do zdobycia bramki, jednak tak jak w całym meczu zabrakło im skuteczności. Kibice łódzkiej drużyny winę za niekorzystny wynik zrzucają na sędziego, jednak trzeba powiedzieć jasno, że Widzew nie potrafił wykorzystać swoich sytuacji, a miał ich sporo.

90 + 5' (1:1)

Koniec! Widzew zremisował z Huraganem Morąg 1:1!

90 + 4' (1:1)

Mąka próbował się przedrzeć prawą stroną, został jednak powstrzymany.

90 + 3' (1:1)

Widzew stara się jeszcze przenieść piłkę pod pole karne rywali, nic jednak z tego nie wychodzi.

90 + 2' (1:1)

Mecz potrwa 5 minut dłużej.

Demjan uderzał głową jednak bramkarz zdołał to obronić!

90 +1' (1:1)

Dobra okazja Widzewa, ale obrońcy wybijają na rzut rożny!

90' (1:1)

Szarpanina na boisku, jeden z zawodników gości siedział na boisku, a gdy chciał się podnieść, jeden z kolegów... położył go z powrotem. Kuriozalna sytuacja.

89' (1:1)

Falonowi udało się dograć na skrzydło do Mąki, ten jednak niecelnie dośrodkowuje.

89' (1:1)

Widzew ma duży problem ze stworzeniem sobie jakiejkolwiek sytuacji pod bramką rywala.

87' (1:1)

Ostatnia zmiana w Widzewa, Mąka zmienia Kazimierowicza.

87' (1:1)

Rzut rożny dla gości, uderzenie głową jednak minęło bramkę.

86' (1:1)

Tragiczne przyjęcie Demjana w polu karnym, Lawrenc od bramki.

85' (1:1)

Zmiana w zespole gości, Criciuma schodzi, za niego wchodzi Bartkowski.

84' (1:1)

Widzew całą drużyną na połowie przeciwnika, jednak długo rozgrywane atak pozycyjny nie przyniósł nic dobrego.

83' (1:1)

Dośrodkowanie Zuziaka niestety za mocne, a czas ucieka...

82' (1:1)

błąd obrońcy przy wybiciu piłki i Widzew ma rzut rożny.

81' (1:1)

Miller próbował uderzać z powietrza, zrobił to jednak bardzo niecelnie.

80' (1:1)

Kristo dobrze uruchomił podaniem Falona, jednak ten został zatrzymany.

79' (1:1)

Niestety, piłka została wybita przez obrońców.

79' (1:1)

Miller dobrze dogrywa w pole karne, goście wybijają na rzut rożny.

77' (1:1)

Widzew ma problem aby dotrzeć z piłką pod pole karne gości.

75' (1:1)

Kolejna zmiana, Pieńkowski zszedł z powodu kontuzji, za niego wszedł Rakowski.

75' (1:1)

Groźna styuacja pod bramką Widzewa, jednak Criciuma został zablokowany!

75' (1:1)

Do końca spotkania zostało niewiele ponad 15 minut. Łodzianie muszą przycisnąć jeśli chcą wygrać to spotkanie.

74' (1:1)

Kolejna zmiana w Widzewie, Miller zastępuje Michalskiego.

73' (1:1)

Gospodarze w dziesiątkę bronią się przed atakiem gości, a Pieńkowskiemu pomagają medycy.

72' (1:1)

Faul Kristo w środku pola, tymczasem Pieńkowski leży za linią boczną boiska.

70' (1:1)

Demjan upadł w polu karnym, ale nie było tam faulu.

69' (1:1)

I kolejna akcja łodzian! Dośrodkowanie z lewej strony, Pieńkowski uderza głową, niestety robi to niecelnie.

68' (1:1)

Żółta kartka dla Michałowskiego za faul na Falonie.

67' (1:1)

Bardzo groźnie pod bramką Widzewa, lecz goście znów nie wykrzystują znakomitej okazji!

67' (1:1)

Znów pokazał się Falon. Przejął piłkę przed polem karnym i uderzył w krótki róg, Lawrenc jednak na posterunku.

66' (1:1)

Falon uciekał lewą stroną, jednak dośrodkował niecelnie.

65' (1:1)

dośrodkowanie w pole karne gości, jednak bramkarz wyjaśnia sytuację.

64' (1:1)

Zmiana w Widzewa, Falon za Stanka. Bardzo potrzebna zmiana, ponieważ Stanek od początku drugiej połowy był niewidoczny.

64' (1:1)

Kontra gości 3 na 3 ale nie poradzili sobie oni z tą akcją. Piłka dla Widzewa.

63' (1:1)

Zuziak dobrze dośrodkował na głowę Michalskiego, jednak ten uderza prosto w bramkarza!

61' (1:1)

Kontra gości, jednak piłka uderzona przez Kruczkowskiego mija bramkę Humerskiego o dobre kilka metrów.

59' (1:1)

Widzew od paru minut szczelnie zamyka Huragan na jego połowie. Miejmy nadzieję, że przełoży się to ostatecznie na zdobycz bramkową.

58' (1:1)

Daleka piłka do Demjana, Słowak wyrzucił się do boku, zdołał jednak wejść w pole karne i uderzyć. Niestety piłka minęła bramkę.

57' (1:1)

Zuziak uderzał ale bardzo wysoko ponad bramką.

57' (1:1)

Faul na Michalskim przy rogu pola karnego.

55' (1:1)

Zmiana w składzie gości, Lenart za Żwira.

55' (1:1)

Widzew dobrze gra w ofensywie ale zbytnio się odsłania, kolejna groźna kontra gości, na szczęście nie skończyła się stratą gola.

54' (1:1)

Demjan wychodził z piłką sam na sam, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany. Sędzia uznał że przepisowo.

53' (1:1)

Przerwa w grze, serpentyny na boisku.

52' (1:1)

Zuziak w indywidualnej akcji, lecz za długo holował piłkę i nie zdołał oddać strzału.

50' (1:1)

Ależ interwencja Humerskiego! Jeden z gości dostał piłkę na 7. metrze i uderzył mocno pod poprzeczkę, ale bramkarz Widzewa był na posterunku! Brawo!

49' (1:1)

Dośrodkowanie w pole karne łodzian, Humerski wyłapuje piłkę i uruchamia Pieńkowskiego, jednak nie udało się tej kontry zamienić na bramkę.

48' (1:1)

Widzew od początku przy piłce, ponownie stara się rozegrać akcję krótkimi podaniami.

46' (1:1)

Goście wyszli na drugą połowę z jedną zmianą. Kruczkowski zastąpił Stankiewicza. U gospodarzy bez zmian.

46' (1:1)

Zaczęli!

PRZERWA

Piłkarze wracają już na boisko. Drugą połowę rozpocznie Widzew.

PRZERWA

Widzew postanowił w przerwie spotkania złożyć w ciekawy sposób życzenia Danielowi Mące, który w poniedziałek kończy 30 lat. Zaraz po gwizdku sędziego spiker zaprosił wszystkich na specjalne wideo wyświetlane na telebimach. Był to zbiór bramek Daniela, które zdobył dla łódzkiego klubu.

PRZERWA

Widzew naciskał bardzo mocno, jednak nie zdołał wyjść na prowadzenie. Miejmy najdzieję, że w drugiej części łodzianie poprawią skuteczność. Na wyróźnienie już teraz zasługuje Pieńkowski, bo gdyby koledzy byli skuteczniejsi mógł mieć na koncie już trzy asysty.

46' (1:1)

Koniec pierwszej połowy.

45' (1:1)

Pieńkowski ponownie wchodzi w pole karne gości jak w masło, zagrywa do Stanka ten jednak nie zdołał pokonać Lawrenca! To powinien być gol!

44' (1:1)

Zbliża się koniec pierwszej połowy, a na tablicy wyników wciąż remis.

42' (1:1)

Kostkowski przerywa w środku pola akcję gości, robi to jednak nieprzepisowo.

41' (1:1)

Teraz groźnie z drugiej strony boiska! Kozłowski płasko do Demjana, lecz także tym razem Słowak był na pozycji spalonej.

40' (1:1)

Groźnie pod bramką Widzewa! dośrodkowanie z lewej strony, jeden z gości uderzał głową, na szczęście niecelnie.

39' (1:1)

Ładna długa piłka do Demjana, napastnik Widzewa jednak był na spalonym.

38' (1:1)

Kolejna próba łodzian, Michalski prostopadle do Stanka, niestety za mocno!

37' (1:1)

Akcja gości, jednak Galik niedokładnie dośrodkował.

35' (1:1)

Ależ gra dzisiaj Pieńkowski! minął dwóch rywali, zagrał spod linii końcowej, niestety nikomu nie udało się skierować jej do bramki.

33' (1:1)

Było groźnie! Zuziak zagrał w pole karne i niewiele zabrakło aby Michalski to zamknął!

33' (1:1)

Faul na Kazimierowiczu na około 30. metrze. Będzie okazja do dośrodkowania.

31' (1:1)

Zawodnicy z Morąga podeszli trochę wyżej i częściej są przy piłce, na razie jednak nie mogą wykreować sobie klarownej sytuacji.

30' (1:1)

Tym razem Huragan pociągnął z akcją na łódzką bramkę, na szczęście Żwir przeciągnął dośrodkowanie.

28' (1:1)

Kolejna dobra okazja Widzewa! Kazimierowicz na wolne pole do Pieńkowskiego, ten zagrywa płasko przed bramkę, niestety Michalski nie zdołał tego zamknąć! Ależ było blisko!

27' (1:1)

Dwójkowa akcja Zuziaka i Pieńkowskiego na lewej flance, niestety ten drugi za szybko wyszedł do podania, spalony.

26' (1:1)

Nieudana próba przebicia się prawą stroną przez Michalskiego, na szczęście kontra gości została w porę zatrzymana.

25' (1:1)

Faul Kazimierowicza w środku pola.

24' (1:1)

Mroczkowski uderza bezpośrednio, lecz piłka leci ponad bramką.

23' (1:1)

Kontra Huragana i faul blisko pola karnego. Goście będą mieli piłkę na ok. 20. metrze od bramki Humerskiego.

21' (1:1)

Nareszcie udało się ruszyć do przoodu, jednak Kozłowski trochę za mocno do Michalskiego. Lawrenc od bramki.

21' (1:1)

Łodzianie rozgrywają atak pozycyjny, goście jednak są dobrze ustawieni w obronie i trudno posłać piłkę do przodu.

19' (1:1)

Po raz kolejny Pieńkowski próbuje dośrodkować, jednak obrońcy gości radzą sobie. Młody pomocnik jest dziś bardzo aktywny.

18' (1:1)

Wyraźna przewaga Widzewa na początku meczu. Nie licząc bramki Huragan stwarza bardzo mało sytuacji pod bramką Humerskiego.

16' (1:1)

Zuziak dobrze przerywa akcję gości. Dodajmy, że to on zastępuje na lewej obronie pauzującego za kartki Pigiela.

16' (1:1)

Aż trzech widzewiaków próbowało oddać strzał i chyba sobie przeszkodzili, piłka poza boiskiem i od bramki zacznie Lawrenc.

15' (1:1)

Michalski wywalczył rzut rożny.

13' (1:1)

Pechowcem z drużyny Huragana był Szawara.

12' (1:1)

GOOOOOOOOOOL!!! Pieńkowski ruszył indywidualnie z lewej strony, dośrodkowuje płasko w pole karne, a tam jeden z obrońców pakuje piłkę do własnej bramki!

10' (0:1)

Kozłowski dobrze w odbiorze i rozpoczyna akcję swojego zespołu.

9' (0:1)

Ładna próba rozegrania akcji prawą stroną, niestety zabrakło dokładności.

8' (0:1)

Ależ okazja Kristo! Sytuacyjna piłka, uderzenie zza pola karnego, ale także niecelnie! Widzew stara się szybko odrobić stratę.

6' (0:1)

Pieńkowski próbował zaskoczyć bramkarza z granicy pola karnego, niestety niecelnie.

5' (0:1)

Tym razem Huragan w ataku, obrońcom jednak udaje się wyjaśnić sytuację.

4' (0:1)

Łodzianie przy piłce, starają się rozegrać atak pozycyjny.

3' (0:1)

Kibice zgromadzeni na stadionie od razu starają się podnieść swoich na duchu, śpiewając "Nic się nie stało".

2' (0:1)

NIESTETY! Widzew traci bramkę po bardzo słabej postawie obrońców, niepilnowany Łysiak uderza z powietrza i wyrowadza Huragan na prowadzenie!

1' (0:0)

Pierwsza akcja gości i wywalczony rzut rożny.

1' (Widzew 0:0 Huragan)

Zaczęli! Huragan przy piłce.

PRZED MECZEM

Piłkarze właśnie wchodzą na boisko. Widzew tradycyjnie w czerwonych strojach, Huragan w białych koszulkach i czarnych spodenkach.

Znamy już składy obu zespołów.

WIDZEW: Humerski - Kazimierowicz, Michalski, Kristo, Pieńkowski, Zuziak, Demjan, Stanek, Kozłowski, Kostkowski, Zieleniecki.

HURAGAN: Lawrenc - Maciążek, Łysiak, Szawara, Żwir, Criciuma, Michałowski, Mroczkowski, Stankiewicz, Bogdanowicz, Galik.

Piłkarze powoli kończą się rozgrzewać. Za moment zbiegną do szatni, by po chwili pojawić się na ponownie na płycie murawy i przystapić do walki w meczu 25. kolejki!

Faworytem dzisiejszego starcia, podobnie zresztą jak wszystkich w tym sezonie, jest Widzew. Gospodarze nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów na własnym obiekcie, dlatego każdy inny wynik niż wygrana łodzian będzie sensacją.

Witamy Was serdecznie na kolejnym domowym meczu Widzewa! Już za 10 minut zabrzmi pierwszy gwizdek spotkania Widzew - Huragan! Zapraszamy do spędzenia z nami najbliższych 2 godzin!

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 2

Jak oceniasz pomysł darmowej komunikacji miejskiej dla mieszkańców Łodzi?