PIŁKA NOŻNA: Tur - Widzew [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2018-05-13, Autor: Piotr Mika

Piłkarze Widzewa stracili wczoraj pozycję lidera na rzecz Lechii Tomaszów Mazowiecki. Dzisiaj zrobią wszystko co w ich mocy, aby wrócić na pierwsze miejsce w tabeli i ponownie stać się głównym faworytem do awansu do II ligi.

Tur Bielsk Podlaski 0:1 Widzew Łódź

*Aby przeczytać zaktualizowane treści, prosimy o odświeżenie strony (F5)*

PO MECZU

Bardzo serdecznie dziękujemy państwu za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje ze spotkań Widzewa. Do zobaczenia!

PO MECZU

Dzięki temu zwycięstwu Widzew odparł atak Lechii i utrzymał pozycję lidera.

PO MECZU

Nie przesadzę mówiąc, że ten mecz to było kuriozum. Widzew stworzył sobie dzisiaj tyle sytuacji, że spokojnie mógł powtórzyć to, co zrobiła Lechia z Sokołem w Aleksandrowie Łódzkim. Niestety ogromny brak skuteczności sprawił, że o zwycięstwie zadecydował jeden jedyny gol strzelony przez Kacpra Falona w 7. minucie.

0:1 (90 + 3')

Koniec! Widzew skormnie wygrywa z Turem 1:0!

0:1 (90 +2')

Pigiel próbował indywiualnego rajdu, niestety stracił piłkę i naraził kolegów na groźną kontrę.

0:1 (90 + 1')

Jeszcze zmiana w Turze, Ostaszewski schodzi, wchodzi Pęza.

Sędzia doliczył trzy minuty.

0:1 (90')

Demjan sam na sam z Kowalskim, nie zdołał jednak przelobować bramkarza Tura! Która to była dzisiaj "setka" Widzewa?

0:1 (90')

Widzew próbował rozegrać atak pozycyjny, ale zawodnicy Tura dobrym pressingiem wypchnęli rywala ze swojej połowy.

0:1 (89')

Jedna z niewielu akcji Tura, Widzew radzi sobie jednak i wychodzi z kontrą, jednak wywalczył jedynie aut.

0:1 (87')

Demjan musiał jednak na chwilę opuścić boisko, lecz po szybkiej interewencji sztabu medycznego wrócił na boisko.

0:1 (86')

Zmiana w zespole Tura, Popiołek schodzi, wchodzi Fiedorowicz.

0:1 (86')

Demjan leży na boisku, ale chyba wstanie o własnych siłach.

0:1 (85')

Stanek dostaje świetną piłkę ze środka pola, ale zbyt długo zajęło mu opanowanie futbolówki i obrońcy zdążyli mu ją zabrać.

0:1 (83')

Centra Zuziaka z lewej strony, niestety trochę za mocna i Mąka nie zdołał opanować piłki.

0:1 (82')

Kowalski ratuje swój zespół po raz kolejny! jeden z obrońców zagrał zbyt słabo do swojego bramkarza, piłkę przejął Mąka ale Kowalski zdążył mu ją jeszcze wyłuskał.

0:1 (80')

Kontra Widzewa, Demjan uderza na bramkę, piłka po rękach Kowalskiego zmierzała do bramki, ale Kosiński zdołał ją wybić z linii bramkowej! Niesamowite jak to nie weszło!

0:1 (78')

Trzecia zmiana w Widzewie, Stanek zastępuje Falona.

0:1 (77')

Ależ błąd Kowalskiego! bramkarz Tura wyszedł z bramki, minął się z piłką do której dopadł Falon! Próba dogrania do Demjana została jednak zablokowana przez Porębskiego! Nie ma szczęścia Widzew dzisiaj.

0:1 (76')

Mocne zagranie w pole karne, ale piłka trafia wprost w ręce Humerskiego.

0:1 (76')

Miller fauluje na około 40. metrze od bramki łodzian.

0:1 (75')

Gospodarze zawiązali coś na kształt akcji ofensywnej, lecz jedyne co wywalczyli to aut przy linii środkowej.

0:1 (74')

Mąka przejął piłkę, zagrał do Millera, który od razu płasko próbował uderzyć przy długim słupku, niestety nieznacznie się pomylił!

0:1 (73')

Mąka od razu podchodzi do rzutu rożnego, ale obrońcy radzą sobie z tym dośrodkowaniem.

0:1 (73')

Kolejna zmiana w zespole Widzewa, Mąka zastępuje Mateusza Michalskiego.

0:1 (71')

Miller dośrodkował z prawej strony, ale Kostkowski faulował obrońcę Tura i piłka dla gospodarzy.

0:1 (70')

Rzut rożny dla Widzewa, jednak wrzutkę Michalskiego wybija Kowalski.

0:1 (70')

Widzew ruszał już z kolejną akcją, niestety Falon stracił piłkę w środku pola.

0:1 (68')

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kowalski wybija piłkę na linię pola karnego, dopada do niej Pigiel, uderza z powietrza ale niestety niecelnie.

0:1 (67')

Kristo nie mógł znaleźć kolegi do rozegrania, więc spróbował strzału i omało nie zdobył bramki! Kowalski jednak broni i mamy kolejny korner.

0:1 (66')

Tymczasem dwie zmiany na boisku. W składzie Widzewa Miller zastępuje Kazimierowicza, a w Turze Zieniewicz wchodzi za Zawadzkiego.

0:1 (65')

Falon przyjmuje piłkę w polu karnym, uderza, ale zostaje zablokowany! Kolejna groźna akcja i kolejny rzut rożny.

0:1 (64')

długa piłka na połowę Widzewa, obrońcy łodzian spokojnie przejmują futbolówkę.

0:1 (64')

Próba wyprowadzenia akcji przez gospodarzy, ale Falon zatrzymuje ją faulem jeszcze na połowie Tura.

0:1 (63')

Miller gotowy do wejścia na boisko.

0:1 (61')

Kontra Tura zakończona strzałem, na szczęście został on zablokowany.

0:1 (60')

Ależ okazja Kristo! z najbliższej odległości uderzył jednak w bramkarza, a dobitka Zuziaka minęła bramkę. Znów było groźnie!

0:1 (56')

Wysoko zawieszona piłka przez Michalskiego, Kostkowski uderza z główki, ale niestety obok bramki Kowalskiego.

0:1 (55')

Michalski minął Ostaszewskiego, próbował dośrodkować, jednak został zablokowany. Kolejny rzut rożny dla łodzian.

0:1 (54')

Falon dobrze odebrał piłkę, zagrał do przodu, ale koledzy nie potrafili tego wykorzystać. Do tego Demjan mocno zaatakował rywala. Przypomnijmy, że kapitan Widzewa gra z żółtą kartką.

0:1 (53')

Demjan uciekał prawą stroną, ale został dobrze zatrzymany przez Piotra Kosińskiego.

0:1 (52')

Zuziak dostał piłkę na 30. metr, miał bardzo dużo czasu i zamiast dobrze przymierzyć, uderzył daleko obok bramki.

0:1 (51')

Widzew cały czas na połowie Tura, widać, że chcą dobić przeciwnika.

0:1 (50')

Główka Sylwstrzaka, piłka lobuje bramkarza i... poprzeczka! ależ teraz zabrakło szczęścia obrońcy Widzewa!

0:1 (49')

Kolejny korner dla łodzian, ale Michalski zagrał wprost w ręce bramkarza.

0:1 (49')

Michalski zgrał do Demjana, ten uderza z pierwszej piłki ale broni Kowalski! Próbował jeszcze Kristo, ale nie udało się zdobyć bramki.

0:1 (47')

Piłka przeszła przez pole karne prawie nie ruszona. Prawie, bo mamy jeszcze aut z drugiej strony.

0:1 (47')

Kontra Widzewa, obrońcy wybijają piłkę i mamy rzyt rożny.

0:1 (46')

Widzew rozpoczął drugą połowę!

PRZERWA

Piłkarze wrócili już na boisko, za chwilę zaczynamy drugą część meczu.

PRZERWA

Mimo że gospodarze nie tworzą sobie zbyt wielu okazji, to podopieczni Franciszka Smudy powinni postarać się o kolejną bramkę w drugiej połowie, aby uniknąć nerwowej końcówki spotkania.

PRZERWA

Sędzia postanowił nie doliczać nic do pierwszej połowy spotkania. Widzew zasłużenie prowadzi w meczu z Turem i gdyby miał więcej szczęścia, to mógłby prowadzić już co najmniej dwiema bramkami.

0:1 (45')

Sędzia kończy pierwszą połowę!

0:1 (44')

Żółta kartka dla Demjana za faul w środku pola.

0:1 (44')

Kolejna dobra piłka Michalskiego, piłka po zamieszaniu w polu karnym trafia do bramki, ale Falon był na spalonym! Wciąż tylko 1:0 dla łodzian.

0:1 (43')

Michalski dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, jeden z obrońców zdołał jednak wybić piłkę i kolejny róg.

0:1 (42')

Piłka ustawiona była na ok. 35. metrze, Kazimierowicz uderzył mocno, ale niestety trafił w mur.

0:1 (41')

Żółta kartka dla Karola Kosińskiego za faul na własnej połowie.

0:1 (40')

Piotr Kosiński spróbował strzału, ale zrobił to bardzo słabo i Humerski nie miał problemu ze złapaniem piłki.

0:1 (40')

Tur zagościł na chwilę na połowie Widzewa, ale na razie bez zagrożenia.

0:1 (39')

Szybko stracona piłka po wrzucie z autu, Kowalski od bramki.

0:1 (38')

Widzew próbował po raz kolejny przenieść piłkę pod bramkę Tura. Wydawało się że nic z tego nie będzie, ale łodzianie zdołali wywalczyć jeszcze aut.

0:1 (36')

Rzut rożny jednak bardzo nieudany. Piłka dla Widzewa.

0:1 (35')

Rzut wolny dla Tura, po sporym zamieszaniu piłka ląduje poza linią końcową. Gospodarze będą mieli jeszcze korner.

0:1 (33')

Zuziak dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, ale obrońcy jeszcze lepiej się ustawili i wybili piłkę.

0:1 (32')

Dobre podanie Zuziaka na prawą stronę do Demjana, obrońcy jednak poradzili sobie ze Słowakiem.

0:1 (29')

Obie drużyny grają coraz bardziej otwarcie, Widzew co chwila podchodzi pod pole karne gospodarzy, ale Tur także stara się grać do przodu wyprowadzając kontry.

0:1 (28')

Michalski dostał piłkę na 8. metr przed bramką, ale zamiast strzelać wycofał piłkę! nic już z tego groźnego nie wyszło. Szkoda!

0:1 (27')

Kontra Widzewa, ale Zuziak nie potrafił poradzić sobie z obrońcą.

0:1 (26')

Pierwsza wrzutka Michalskiego zbyt krótka, druga była już dużo groźniejsza! Niestety piłka minęła słupek bramki po zewnętrznej stronie.

0:1 (25')

Kolejny rożny dla Widzewa, tym razem z drugiej strony.

0:1 (24')

Kontra łodzian, Zuziak wszedł w pole karne, zdołał odegrać do środka, ale obrońcy zdołali wybić piłkę.

0:1 (23')

Groźne dośrodkowanie w pole karne Widzewa, ale łodzianie zdołali przejąć piłkę.

0:1 (22')

Tur próbuje wyprowadzić piłkę z własnej połowy, co bardzo skutecznie łodzianie im utrudniają.

0:1 (19')

Zuziak za mocno, Tur wychodzi z kontrą, jednak Pigiel zażegnuje niebezpieczeństwo.

0:1 (19')

Rzut rożny dla Widzewa i kolejna szansa na bramkę.

0:1 (18')

Tym razem to gospodarze próbowali dośrodkowania w pole karne łodzian, lecz także oni nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia.

0:1 (17')

Dośrodkowanie Zuziaka w pole karne, jednak strzał jednego z widzewiaków nie sprawił problemów Kowalskiemu.

0:1 (15')

Prosta strata Zuziaka w środku pola, na szczęście gospodarze nie potrafili tego wykorzystać.

0:1 (13')

Kozłowski próbował dośrodkować z prawej strony, niestety zagrał zbyt mocno.

0:1 (10')

Widzew zdecydowanie dominuje w posiadaniu piłki, jednak gospodarze starają się grać wysoko, aby jak najszybciej przerywać akcje gości.

0:1 (7')

Zuziak dobrze zagrał do środka pola, Falon przyjął piłkę, minął obrońcę i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Tura. Brawo!

0:1 (6')

GOOOOOOOOL! Widzew obejmuje prowadzenie po strzale Kacpra Falona!

0:0 (5')

Z powodu nieobecności Zielenieckiego opaskę kapitańską na ten mecz przejął właśnie Robert Demjan.

0:0 (4')

Pierwsza akcja ofensywna Widzewa! Pigiel z lewej strony zagrywał w pole karne, niestety Demjan nie zdołał oddać strzału.

0:0 (3')

Od pierwszych minut słychać głośny doping kibiców Widzewa. Na boisku jak na razie nie dzieje się zbyt wiele.

0:0 (1')

Widzew spokojnie rozgrywa piłkę.

Tur 0:0 Widzew (1')

Zaczęli! Tur przy piłce.

PRZED MECZEM

Piłkarze wychodzą już na boisko, Widzew w czerwonych strojach, Tur w żółto-niebieskich.

Tur: Kowalski – Kulikowski, Radecki, Porębski, Popiołek, Ostaszewski, Zawadzki, Łochnicki, P. Kosiński, Babul, K. Kosiński

Widzew: Humerski – Kozłowski, Kostkowski, Sylwestrzak, Pigiel, Michalski, Kazimierowicz, Kristo, Zuziak, Falon, Demjan

Za chwilę poznamy wyjściowe składy obu zespołów!

Co nam dziś zaprezentują łodzianie? Bardzo liczymy na to, że po zwycięstwie z Drwęcą NML Widzew zdobędzie kolejne 3 punkty!

Witamy bardzo serdecznie w naszej relacji minuta po minucie! Już za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie 28 kolejki III ligi, w którym Tur Bielsk Podlaski podejmie łódzki Widzew.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Jak oceniasz pomysł darmowej komunikacji miejskiej dla mieszkańców Łodzi?