PIŁKA NOŻNA: Trzy punkty zostają w Łodzi! ŁKS zasłużenie pokonał Stomil!

2018-08-11, Autor: Bartosz Jankowski

Łódzki Klub Sportowy ponownie rozegrał dobre spotkanie, ale tym razem miało to odzwierciedlenie w wyniku. Łodzianie wygrali 1:0, chociaż mogli, a nawet powinni zwyciężyć wyżej, bo okazji ku temu było sporo.

Pierwsza połowa była w wykonaniu ŁKS-u prawie bezbłędna. Łodzianie kontrolowali przebieg gry, mieli gigantyczną przewagę w posiadaniu piłki. Grali dobrze taktycznie w obronie oraz w ataku, raz po raz racząc wszystkich zebranych na stadionie jakąś błyskotliwą akcją.

Na boisku działo się naprawdę wiele. Warto choćby odnotować świetne okazje do zdobycia bramki w 8., 35., i 39. minucie. W każdej z tych sytuacji zabrakło tylko tego, by któryś z ełkaesiaków wpakował piłkę do bramki Stomilu.

W końcu, 10 minut po przerwie, ŁKS dopiął swego za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Maksymiliana Rozwandowicza.

Po golu dla gospodarzy obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż dominował ŁKS, ale więcej goli już nie zobaczyliśmy.

Jeśli chodzi o piłkarzy z Olsztyna, to mieli oni jedną sytuację. W pierwszej połowie dogodnej okazji nie wykorzystał Głowacki.

Naprawdę, długo można by się rozpływać nad grą ŁKS-u, bo nie raz dało się zauważyć świetne ustawienie stoperów oraz aktywną grę bez piłki łodzian, którzy tworzyli sytuacje, mimo że goście bronili się w 11 na własnej połowie.

ŁKS Łódź – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)