PIŁKA NOŻNA: Trzeci sparing, druga wygrana. Widzew pokonał AFE [RELACJA]

2018-07-07, Autor: Piotr Mika

W swoim trzecim sparingu przed nadchodzącym sezonem Widzew Łódź pokonał 3:1 reprezentację AFE. Jak do tej pory łodzianie dwukrotnie wygrywali i stracili tylko jedną bramkę.

W sparingu szansę gry dostał Kamil Bętkowski, który dopiero dziś dołączył do łodzian w Opalenicy. Zabrakło natomiast Duszana Kucharcika, który zakończył testy.

Pierwsza połowa zaczęła się od szybkiego uderzenia widzewiaków, już w 6. minucie spotkania, po dobrej akcji Demjana z Kusnirem bramkę zdobył najlepszy strzelec łodzian w poprzednim sezonie, Mateusz Michalski. Po stracie bramki Hiszpanie przejęli inicjatywę, częściej utrzymywali się przy piłce i konstruowali więcej akcji, natomiast łodzianie nastawili się na grę z kontry. Do końca pierwszej części spotkania ani jednym ani drugim nie udało się jednak trafić do bramki rywala, chociaż AFE było bardzo blisko wyrównania w 29. minucie, kiedy Lolo Ivars uderzył w poprzeczkę bramki bronionej przez Humerskiego.

W drugiej części spotkania, podobnie jak w poprzednim sparingu, zobaczyliśmy na boisku całkiem inną jedenastkę Widzewa. W pierwszej połowie w składzie łodzian pojawił się tylko jeden testowany, Ondrej Kusnir, który zanotował asystę. W drugiej na murawę wybiegło już trzech potencjalnych zawodników Widzewa: Paszliński, GutowskiBętkowski.

Zmiana stron nie przyniosła zmiany obrazu gry, Hiszpanie częściej byli przy piłce, lecz obrona Widzewa dobrze sobie radziła z ich atakami. Co więcej, łodzianie potrafili także groźnie zaatakować, tak jak w 54. minucie, gdy Świderski po zagraniu Ameyaw wyszedł sam na sam z Villanuevą, lecz nie zdołał go pokonać.

Niespełna dziesięć minut później, napastnik Widzewa zdołał wykorzystać swoją drugą szansę i podwyższył na 2:0. Z dobrej strony w tej akcji pokazał się Gutowski, który dalekim podaniem „obsłużył” Zuziaka, ten z kolei wyłożył piłkę Świderskiemu, któremu pozostało tylko skierować ją do pustej bramki.

Łodzianie od razu poszli za ciosem. W 67. minucie Świderski został sfaulowany przed polem karnym rywala. Do stojącej piłki podszedł Daniel Mąka i precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce strzeżonej przez Villanuevę. Od tej pory to łodzianie mieli wyraźną przewagę i częściej kreowali akcje ofensywne.

Gdy wydawało się, że łodzianie są coraz bliżej kolejnego gola, w samej końcówce spotkania to Hiszpanie zdobyli swoją bramkę honorową. Juanfran świetnie zagrał z lewej strony do Juanito Bazo, który tylko dołożył stopę i pokonał Wolańskiego. Niedługo po tej akcji, sędzia zakończył spotkanie.

Dla łodzian było to drugie zwycięstwo w meczach sparingowych przed nowym sezonem. Testowani zawodnicy pokazali się z dobrej strony, a najlepsze wrażenie zrobił Kusnir, który oprócz dobrej gry w obronie zanotował asystę przy bramce Michalskiego.

Widzew Łódź – AFE 3:1 (1:0)
1:0
– Michalski (6.)
2:0 – Świderski (63.)
3:0 – Mąka (68.)
3:1 – Juanito Bazo (88.)

Widzew (I połowa): Humerski – Kusnir, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Kamiński, Kazimierowicz, Pięczek, Michalski – Miller, Demjan(k)

Widzew (II połowa): Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Paszliński, Zuziak – Gutowski, Ameyaw(Stanek 76’), Falon, Mąka – Świderski(k), Bętkowski

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 3