PIŁKA NOŻNA: Świetny mecz Widzewa! Górnik rozbity przy Piłsudskiego!

2018-09-08, Autor: Piotr Mika

W ramach spotkania 9. kolejki II ligi Widzew Łódź rozbił 3:0 Górnik Łęczna. To był jeden z najlepszych meczów Widzewa w tym sezonie, co ważne z zachowaniem czystego konta i dwiema równymi połowami.

Widzew od pierwszych minut mocno przycisnął rywala, nie pozwalając mu na zbyt wiele. W późniejszej fazie pierwszej części spotkania Górnik zdołał oddalić zagrożenie od własnego pola karnego, ale miał ogromne problemy, aby w jakikolwiek sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Wolańskiego.

W ostatnim kwadransie łodzianie znowu przycisnęli rywala i pod sam koniec pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Michalski dośrodkował z rzutu rożnego, obrońcy wybili piłkę przed pole karne, jednak ta spadła wprost na nogę Kazimierowicza, który precyzyjnie przymierzył z woleja i nie dał szans Podleśnemu.

W drugiej połowie wydawało się, że łodzianie oddadzą inicjatywę rywalowi i będą czekać na kontry. Tak przynajmniej sugerowało pierwsze kilkanaście minut drugiej odsłony meczu. Później jednak łodzianie wzięli na własne barki prowadzenie gry, co zakończyło się zdobyciem kolejnych bramek.

Najpierw w 64. minucie Dario Kristo pięknym technicznym strzałem z narożnika pola karnego pokonał bezradnego Podleśnego, a już 9 minut później wynik meczu strzałem głową ustalił debiutant Mihaljević. Do końca spotkania łodzianie mieli jeszcze kilka okazji, ale nie zdołali już podwyższyć prowadzenia. Z pewnością cieszy jednak fakt, że Widzewowi udało się ponownie zagrać „na zero z tyłu”.

Widzew Łódź – Górnik Łęczna 3:0 (1:0)