PIŁKA NOŻNA: Rozwój Katowice – Widzew Łódź [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2018-07-28, Autor: Piotr Mika

W drugiej kolejce II ligi łódzki Widzew zmierzy się na wyjeździe z Rozwojem Katowice. Mamy nadzieję, że czerwono-biało-czerwoni zaprezentują się równie dobrze jak przed tygodniem i odnotują kolejne zwycięstwo.

ROZWÓJ KATOWICE 0:4 (0:1) WIDZEW ŁÓDŹ

*Aby przeczytać zaktualizowane treści, prosimy o odświeżenie strony (F5)*

PO MECZU

Dziękujemy serdecznie za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje na żywo!

PO MECZU

W pierwszej połowie łodzianie nie zachwycali i wydawało się, że nie będzie to dla nich łatwe spotkanie. W drugiej części spotkania widzewiacy rozmontowali rywala i wygrali aż 4:0, a tak na prawdę mogli jeszcze wyżej, gdyby byli bardziej skuteczni.

0:4 (90 + 4')

KONIEC! Łodzianie wysoko wygrywają i dopisują sobie kolejne trzy punkty!

Jeszcze jeden rzut rożny, tym razem po drugiej stronie.

Będzie jeszcze rzut rożny dla Widzewa.

0:4 (90 + 3')

Miller w sytuacji sam na sam uderzył ponad bramką.

0:4 (90 + 2')

Wróbel ogląda żółtą kartkę po ostrym faulu na Pauliusie.

0:4 (90 + 1')

Świderski zagrywał do Pięczka, niestety młody pomocnik nie zdołał dojść do piłki.

0:4 (90')

Sędzia doliczył 4 minuty.

0:4 (88')

W ostatnich minutach oglądamy festwial zmarnowanych sytuacji! Tym razem Gutowski pomylił się z najbliższej odległości.

0:4 (87')

Świderski zagrał bardzo dobrze do Millera, który niestety nie zdołał skierować piłki do bramki.

0:4 (85')

Zuziak uderzył na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego i zrehabilitował się za zmarnownie poprzedniej doskonałej sytuacji.

0:4 (85')

GOOOL! Zuziak strzela i jest 4:0!

0:3 (84')

Kolejna zmiana w Widzewie, Pięczek zmienia Kazimierowicza.

0:3 (84')

Faul na Zuziaku i żółta kartka dla jednego z gospodarzy.

0:3 (82')

Kuriozalna sytuacja pod bramką Widzewa! Zieleniecki stracił piłkę, Marchewka ją przejął i wyszedł sam na sam z Wolańskim. W ostatniej chwili zawodnik Rozwoju poślizgnął się i nie zdołał oddać strzału!

0:3 (80')

Dośrodkowanie w pole karne Widzewa, ale Wolański łapie piłkę.

0:3 (79')

Dobry strzał Świderskiego, ale niestety minimalnie niecelny.

0:3 (78')

Rzut rożny dla Widzewa.

0:3 (77')

Tempo gry wyraźnie spadło, katowiczanie zdecydowanie odpuścili walkę o dobry rezultat i trudno im się dziwić.

0:3 (75')

Co teraz zrobił Zuziak?! Miller świetnie zagrał do Słowaka, który mając piłkę na 7. metrze przed bramką uderzył bardzo niecelnie!

0:3 (74')

Kontra Rozwoju, ale łatwo została zatrzymana.

0:3 (73')

Zmiana w Widzewie, Zuziak zastępuje Michalskiego.

0:3 (72')

Przerwa na uzupełnienie płynów.

0:3 (71')

Dwie zmiany w składzie Rozwoju. Niedojad i Paszek schodzą, Kamiński i Kaletka wchodzą.

0:3 (69')

Świderski przywitał się uderzeniem z dystansu, ale wprost w Golika.

0:3 (68')

Demjan strzelił bramkę i... zszedł z boiska. Zmienił go Świderski.

0:3 (67')

Demjan uderzył zza pola karnego lewą nogą, piłka odbiła się od obrońcy i całkiem zmyliła Golika!

0:3 (67')

GOOOOOOOL!!! 3:0!

0:2 (66')

Kamiński dośrodkowuje, ale piłka nie trafiła do Demjana.

0:2 (65')

Dobra akcja Millera z Gutowskim, ten pierwszy wyszedł na dobrą pozycję strzelecką, ale uderzył wprost w bramkarza.

0:2 (64')

Zmiana w zespole gospodarzy. Marchewka zmienia Mońkę.

0:2 (64')

Kontra Widzewa, Gutowski miał dużo miejsca, ale obrońca wybija mu piłkę.

0:2 (62')

Było groźnie pod bramką łodzian, ale Paulius był faulowany.

0:2 (61')

Dośrodkowanie Kamińskiego, Golik wypuszcza piłkę przy próbie złapania jej, ale był przy tym faulowany.

0:2 (60')

Gramy.

0:2 (59')

Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

0:2 (59')

Jeden z zawodników Rozwoju leży na boisku.

0:2 (58')

Rzut rożny dla katowiczan.

0:2 (57')

Michalski dobrze wszedł w pole karne, wycofał, ale nie było nikogo żeby od razu zamknąć akcję. Piłkę przejął jeszcze Gutowski, ale jego strzał został zablokowany.

0:2 (56')

Paulius faulowany na własnej połowie.

0:2 (55')

Demjan niecelnie głową.

0:2 (55')

Tym razem rożny dla Widzewa. Przy okazji przerwania gry dochodzi do zmiany, Miller zmienia Falona.

0:2 (54')

Wróbel skopiował akcję Płonki, ale wywalczył jeszcze rzut rożny.

0:2 (53')

Katowiczanie podrażnieni stratą drugiej bramki próbują odrabiać.

0:2 (52')

Płonka wszedł w pole karne Widzewa i z ostrego kąta próbował pokonać Wolańskiego, na szczęście uderzył niecelnie.

0:2 (50')

2:0! Michalski pewnie wykorzystuje jedenastkę!

0:1 (49')

Michalski wbiegał w pole karne, obrońca Rozwoju poślizgnął się i upadają zatrzymywał nieprzepisowo pomocnika Widzewa.

0:1 (49')

Karny dla Widzewa!

0:1 (48')

Świetny rajd Gutowskiego z własnej połowy, ale Kuliński w ostatniej chwili dogonił pomocnika łodzian i wybił piłkę na aut.

0:1 (47')

Pigiel próbował przebić się lewą stroną, ale stracił piłkę i będzie aut dla gospodarzy.

0:1 (46')

Strzał jednego z gospodarzy, Wolański dość niepewnie, ale broni.

0:1 (46')

Gospodarze przy piłce i od początku próbują zaatakować.

0:1 (46')

Gramy!

PRZERWA

Piłkarze wracają na boisko, sędzia za chwilę rozpocznie drugą połowę spotkania. Gospodarze rozpoczną drugą część meczu z jedną zmianą, Baranowicz schodzi, Płonka wchodzi.

PRZERWA

Nie można jednak tylko ganić piłkarzy Widzewa. Na pochwałę z pewnością zasługuje strzelec bramki, Konrad Gutowski, który jest dzisiaj bradzo aktywny i grożny dla obrońców gospodarzy. Z dobrej strony pokazuje się dziś także Michalski, którzy dobrze dogrywa i także miał swoją okazję do zdobycia bramki.

PRZERWA

Łodzianie prowadzą po pierwszej połowie, ale nie zostawili po sobie najlepszego wrażenia. Gospodarze mieli kilka dogodnych i dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki i jedynie szczęście uchroniło widzewiaków od straty bramki. Miejmy nadzieję, że łodzianie poprawię w drugiej połowie swoją grę obronną.

0:1 (45 + 2')

Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

Rzut wolny dla Widzewa, obrońcy wybijają piłkę która trafia jeszcze do Falona. Pomocnik Widzewa uderzył z woleja, ale bardzo niecelnie.

0:1 (45 + 1')

Kamiński krótko do Falona, ale młody pomocnik stracił piłkę.

0:1 (45')

Michalski dalekim podaniem uruchomił Gutowskiego, który wywalczył rzut rożny dla Widzewa.

0:1 (45')

Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.

0:1 (43')

Wróbel wpadł w pole karne i strzelił wprost w Wolańskiego. Gdyby próbował uderzać w bok, lub podać do lepiej ustawionego kolegi, mógł być już remis.

0:1 (43')

Rozwój próbuje rozegrać atak od tyłu, ale Widzew dobrze zakłada pressing.

0:1 (42')

Kamiński próbował wypuścić Demjana, ale Golik uprzedził Słowaka.

0:1 (41')

Dośrodkowanie w pole karne, Łączek uderza głową i był bardzo blisko trafienia do siatki! Widzew znów miał bardzo duże szczęścia.

0:1 (40')

Rzut wolny dla gospodarzy.

0:1 (39')

Dobra próba Gutowskiego z ok. 25 metrów, niestety minimalnie obok słupka.

0:1 (38')

0:1 (37')

Zieleniecki nie opanował prostej piłki, ale asekurował go Sylwestrzak.

0:1 (35')

Demjan faulował rywala w akcji ofensywnej.

0:1 (33')

Demjan do Gutowskiego, ale 19-latek był na spalonym.

0:1 (32')

Rozwój probował odpowiedzieć ale piłka opuściła boisko i Wolański zacznie od bramki.

0:1 (31')

Gutowski minął dwóch obrońców i strzelił w po długim rogu, Golik bez szans! Brawo!

0:1 (31')

GOOOOOOOOL!!! GUTOWSKI!

0:0 (30')

Wracamy do gry. Golik od bramki.

0:0 (29')

Gutowski próbował strzału z narożnika pola karnego, ale zrobił to bardzo niecelnie. Po tej akcji sędzia zaprosił piłkarzy na uzupełnienie płynów.

0:0 (28')

Faul Pauliusa w środku boiska.

0:0 (28')

Strzał Kulińskiego, ale Zieleniecki blokuje to uderzenie.

0:0 (26')

Kamiński dośrodkowuje z prawej strony, ale Demjan nie trafia dobrze w piłkę i Golik bez problemu ją łapie.

0:0 (25')

Dośrodkowanie w pole karne Widzewa z rzutu wolnego, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Piłka dla Widzewa.

0:0 (24')

Dobre dogranie Demjana do Michalskiego, ale pomocnik Widzewa nie zdołał głową skierować piłki do bramki rywala.

0:0 (24')

Kolejny rzut wolny dla Rozwoju, ale tym razem Wolański wyłapał dośrodkowanie.

0:0 (22')

Demjan próbował strzelać ale został zablokowany. Jeszcze Falon próbował zagrać mu prostopadłą piłkę, lecz ta niestety nie zdołała do niego dotrzeć.

0:0 (22')

Łączek z dystansu obok bramki.

0:0 (21')

Kolejna akcja Rozwoju, na szczęście łodzianom udaje się wyjść cało z opresji.

0:0 (18')

Ależ szczęście mieli teraz Widzewiacy! Po dośrodkowaniu jeden z zawodników Rozwoju uderzał na bramkę Wolańskiego, ale piłka nieznacznie minęła słupek.

0:0 (17')

Kazimierowicz zatrzymywał Wróbla ciągnąc go za koszulkę i obejrzał żółtą kartkę za to przewinienie.

0:0 (16')

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale zawodnicy Widzewa poradzili sobie z tym atakiem.

0:0 (15')

Dobra kontra Widzewa, Michalski zagrał do środka do Kazimierowicza, który zdecydował się na strzał z dystansu. Niestety był on zbyt słaby aby zaskoczyć Golika.

0:0 (14')

Kolejna akcja Rozwoju, ale Niedojad zagrał zbyt mocno i piłka minęła wszystkich w polu karnym.

0:0 (14')

Tym razem gospodarze poszli lewą stroną, ale Mączka dośrodkował wprost w ręce Wolańskiego.

0:0 (13')

Gutowski próbował przedrzeć się lewą stroną, ale obrońcy Rozwoju poradzili sobie z nim.

0:0 (12')

Faul Kazimierowicza w środku pola.

0:0 (11')

Ostry faul Paszka na Pauliusie i sędzia pokazuje zawodnikowi gospodarzy żółtą kartkę.

0:0 (10')

Za nami już 10 minut spotkania, które toczy się w leniwym tempie. Widać, że zawodnicy obu drużyn oszczędzają zdrowie przy dzisiejszych warunkach pogodowych.

0:0 (8')

Kolejna próba przeprowadzenia akcji lewą stroną, ale obrońcy Rozwoju radzą sobie z tą akcją.

0:0 (7')

Widzew rozgrywa piłkę na połowie rywala i szuka wyrwy w jego szykach obronnych.

0:0 (6')

Wydawało się że Rozwój będzie miał dobrą okazję, ale gospodarze ostatecznie wycofali akcję do swoich obrońców.

0:0 (5')

Kolejna akcja Widzewa, ale Paulius brzydko faulował i z rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

0:0 (4')

Strzał głową Sylwestrzaka, ale ponad bramką Golika.

0:0 (4')

Pierwszy rajd Gutowskiego lewą stroną i wywalczony rzut rożny.

0:0 (3')

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie boiska.

0:0 (2')

Łodzianie podeszli pod pole karne gospodarzy, ale nie udało się stworzyć groźnej sytuacji. Piłka dla Rozwoju.

0:0 (1')

Pierwsza akcja Rozwoju, ale piłka trafia ostatecznie do Wolańskiego.

0:0 (1')

Zaczynamy! Łodzianie na czerwono, gospodarze na biało.

PRZED MECZEM

Piłkarze wychodzą już na boisko, za kilka minut sędzia rozpocznie spotkanie.

Poznaliśmy już składy obu drużyn:

Rozwój: Golik – Mońka, Kunka, Gałecki, Gancarczyk, Łączek, Wróbel, Baranowicz, Kuliński, Paszek, Niedojad

Widzew: Wolański – Kamiński, Zieleniecki, Sylwestrzak, Pigiel, Michalski, Kazimierowicz, Paulius, Gutowski, Falon, Demjan

Z powodu kontuzji zabraknie dziś w składzie Widzewa strzelca jedynej bramki w poprzednim meczu - Damiana Paszlińskiego. Zostanie on zastąpiony przez Radosława Sylwestrzaka.

Trwa rozgrzewka obu drużyn. Warunki do gry będą dzisiaj trudne dla piłkarzy, ponieważ jest bardzo gorąco.

Witamy państwa serdecznie w naszej relacji minuta po minucie! Już za 20 minut rozpocznie się spotkanie Widzewa Łódź z Rozwojem Katowice. Łodzianie mają duże szanse, aby odnieść drugie ligowe zwycięstwo, ale czy tak się stanie, przekonamy się za około 2 godziny.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1

Czy Hanna Zdanowska może być wybrana na prezydenta Łodzi pomimo prawomocnego wyroku skazującego?