PIŁKA NOŻNA: Reprezentacja wygrywa na Widzewie. Czesi bez szans [RELACJA | GALERIA]

2018-10-13, Autor: BJ

Reprezentanci Polski do lat 20 pokonali swoich rówieśników z Czech 3:0 w meczu rozgrywanym na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Co ważne dla łódzkich kibiców, na placu gry zameldowali się Jan Sobociński i Konrad Gutowski.

Piłkarz ŁKS-u rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce i rozegrał pełne spotkanie. Z kolei Gutowski wszedł z ławki rezerwowych w 68. minucie przy stanie 3:0.

Wszystkie bramki w tym spotkaniu padały na początku spotkania. Strzelanie, już w 8 minucie, rozpoczął Tymoteusz Puchacz, który wykorzystał dobre podanie Sebastiana Strózika.

Trzy minuty później było już 2:0 po tym, jak rzut karny na gola zamienił Adrian Łyszczarz. Po chwili sędzia podyktował drugie „wapno” dla Polaków. Tym razem pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Jakub Moder.

Po przerwie to Czesi prezentowali się lepiej, ale nie potrafili udokumentować tego bramką. Doskonale w bramce Biało-Czerwonych spisywał się bowiem Radosław Majecki.

- Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra, szczególnie jej początek. W drugiej części gry to wynik determinował naszą grę, chociaż nie ukrywam, że chcieliśmy nieco bardziej przycisnąć Czechów – powiedział po meczu strzelec pierwszej bramki i kapitan zespołu – Tymoteusz Puchacz.

Ostatecznie Polacy po niezłym meczu pokonali Czechów i ze spokojem mogą się przygotowywać do kolejnego spotkania. To już 16 października. Rywalem piłkarzy trenera Jacka Magiery będzie Holandia.

Polska U-20 – Czechy U-20 3:0 (3:0)
1:0 – Puchacz (8.)
2:0 – Łyszczarz (11. – karny)
3:0 – Moder (16. – karny)