PIŁKA NOŻNA: Porażka ŁKS-u z Garbarnią [RELACJA]

2018-05-13, Autor: Bartosz Kozdój

Piłkarze ŁKS-u przegrali w Krakowie z Garbarnią 1:2. Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Nie brakowało także ostrej, czasami brutalnej walki. Stąd aż dwie czerwone kartki pokazane przez arbitra.

W początkowej fazie spotkania, ogldaliśmy ataki zarówno gospodarzy jak i gości. Na boisku trwała istna wymiana ciosów. Nic dziwnego, bowiem ten mecz toczył się o wysoką stawkę. ŁKS, jeśli odniósłby wygraną, uplasowałby się na pozycji wicelidera rozgrywek. W przypadku wygranej Garbarni, krakowianie zbliżyli by się do podium i byliby dalej w grze o awans do Iigi.

Jako pierwszy w ekipie przyjezdnych, celny strzał wykonał Patryk Bryła, jednak bramkarz Garbarnii, był na posterunku. Póżniej w wyśmienitej sytuacji znalazł się Wojciech Łuczak, ale pomocnik trafił prosto w nogi golkipera!

Po 30. minutach gry, ełkaesiacy sprawili Garbarnii prezent, gdy jeden z łodzian zagrał piłkę ręką w polu karnym. Gospodarze bez wahania, wykorzystali nadażającą się okazję i zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu. ŁKS wydawał się nieco zdezorientowany takim obrotem spraw. Kolejny cios został skierowany w gości, gdy Patryk Bryła obejrzał drugą żółtką kartkę i w konsekwencji musiał opuścić murawę. Oznaczało to, że Rycerze Wiosny, grali już do końca meczu w 10.

Pod koniec pierwszej połowy, gdy wydawało się, że ŁKS, nie odrobi strat w najbliższych minutach, Łuczak zdobył pięknego gola, po strzale głową. Wiara i ambicja, wróciła wtedy do biało-czerwono-białych. Po chwili jednak, padł gwizdek kończący pierwszą odsłonę meczu.

Druga połowa, zaczęła się od śmiałych ataków Garbarnii. Gospodarze, nic sobie nie robili z defensorów rywal. Szanse na boisku się wyrównały, gdy krakowianie, dorównali liczebnością Rycerzom Wiosny. Jeden z zawodników został ukarany zółtką kartką, a ponieważ, był to już drugi żółty kartonik tego gracza, musiał zejść z boiska.

Jak się okazało, biało-czerwono-biali nie zdobyli już żadnej bramki. Pewnie wykorzystała to Garbarni, której udało się strzelić łądną brankę po koronkowej akcji. Niestety, rezultat nie zmienił się do końca spotkania.

ŁKS przegrał mecz z krakowianami, jednak nadal jest w grze o awans na zapiecze LOTTO Ekstraklasy.

Garbarnia Kraków - ŁKS Łódź 2:1 (1:1)