PIŁKA NOŻNA: Od 2:0 do 2:2. ŁKS nie potrafił utrzymać przewagi [RELACJA]

2018-04-15, Autor: BJ

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowali 2:2 z GKS-em Bełchatów. Wywalczony jeden punkt to niewiele, szczególnie, że ŁKS prowadził po pierwszej połowie 2:0.

Spotkanie lepiej dla ŁKS-u nie mogło się rozpocząć. Już w trzeciej minucie, za sprawą celnego strzału Kamila Juraszka, łodzianie wyszli na prowadzenie.

Zdobyty gol nie sprawił jednak, że goście mieli okazję kontrolować przebieg spotkania. Chociaż GKS chciał się odgryźć łodzianom, ale nie był w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki na 1:1.

Długimi chwilami kibice zebrani na stadionie oglądali sporo gry w środku pola i wiele fauli, co nie wpływało pozytywnie na atrakcyjność widowiska.

W 39. minucie ŁKS podwyższył prowadzenie. Około 35 metrów od bramki GKS-u sfaulowany został Łuczak. Do piłki podszedł Widejko, który dośrodkował na dalszy słupek, a Juraszek mierzonym strzałem głową przelobował Lenarcika z 13 metrów.

Goście prowadzili do przerwy 2:0 i wydawało się, że są o krok od zwycięstwa na trudnym terenie w Bełchatowie.

Nic bardziej mylnego. W drugiej części gry nadal oglądaliśmy sporo szarpanej gry, ale tym razem to GKS był skuteczniejszy.

Najpierw niezwykle precyzyjnym strzałem popisał się Bartosiak, a na trzy minuty przed końcem meczu do wyrównania po szybkim kontrataku doprowadził Dawid Flaszka.

Ostatecznie derby województwa łódzkiego zakończyły się remisem, który tak naprawdę nie zadowala żadnego z zespołów.

GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 2:2 (0:2)