PIŁKA NOŻNA: ŁKS wygrywa w Katowicach! [RELACJA]

2018-05-26, Autor: Bartosz Kozdój

Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka wygrali swój ostatni mecz wyjazdowy w II lidze. Łodzianie pewnie pokonali Rozwój 2:0 po bardzo dobrej grze i pięknych bramkach!

Oba zespoły przystępowały ze spokojem do tego meczu. ŁKS jest już pewny awansu, natomiast Rozwój utrzymania. Nie inaczej było przed sobotnim spotkaniem. Miłym gestem popisał się prezes gospodarzy przed pierwszym gwizdkiem. Włodarz klubu przekazał na ręce ełkaesiaków kwiaty w ramach gratulacji wywalczenia awansu na zaplecze LOTTO Ekstraklasy.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków łodzian. Najpierw na listę strzelców mógł wpisać się Wojciech Łuczak, ale zabrakło szczęścia. W 8 minucie bramkarz gospodarzy jednak skapitulował. Po raz kolejny próbował Łuczak i tym razem udało mu się pokonać płaskim, mocnym strzałem Bartosza Golika. ŁKS mógł szybko podwyższyć rezultat. Zaskoczyć bramkarza mogli m.in. KostyrkaRozmus, ale zabrakło im precyzji.

Potem, gra nieco się wyrównała. ŁKS oddał pole Rozwojowi, a zespół z Katowic starał się odrobić straty. Ten nacechowany młodymi graczami zespół,  nie potrafił jednak inaczej zaskoczyć łodzian, jak jedynie strzałami z dystansu. Były one zbyt niecelne.

Na przerwę, łodzianie schodzili z jednobramkową przewagą, chociaż mogli spokojnie zdobyć minimum dwa gole więcej. Decyzją trenera Wojciecha Robaszka, na drugą odsłonę meczu nie wybiegli Jakub Kostyrka oraz Łukasz Zagdański. Szkoleniowiec biało-czerwono-białych postanowił dać szansę kolejnym rezerwowym zawodnikom. W ich miejsce, na placu gry zameldowali się Oskar KoprowskiRafal Kujawa. Ten pierwszy, mógł od razu wpisać się na listę strzelców, ale po dobrej akcji, trafił jedynie w słupek bramki Golika! Kujawa miał jednak więcej szczęścia. W 56. minucie, popisał się fantastycznym zagraniem. Przyjął dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów, podbił sobie piłkę, po czym efektownie uderzył przewrotką. Tym razem golkiper Rozwoju był bez szans.

Łodzianie do końca meczu, mieli jeszcze kilka okazji, ale tak jak w pierwszej połowie, w większości sytuacji zabrakło precyzji i szczęścia do podwyższenia rezultatu. Rozwój, który obok ŁKS-u jest rewelacją rundy wiosennej, był w tym meczu bezapelacyjnie słabszym zespołem. Rycerze Wiosny całkowicie zdominowali gospodarzy.

Warto zazanczyć, że oprócz rezerwoych Koprowskiego, Zagdańskiego, Kujawy szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymali także Lukas BielakPrzemysław Kaźmierczak. Sztab szkoleniowy łodzian, mógł więc w dużym stopniu ocenić przydatnosć tych zawodników do pierwszoligowych rozgrywek.

Dzięki tej wygranej, ŁKS ma szanse na wygranie II ligi, bowiem Warta Poznań zremisowała z Garbarnią Kraków, a liderujący GKS 1962 Jastrzębie poległ w Rybniku z ROW 1:2. Przed łodzianami pozostał ostatni mecz w II lidze. W najbliższy piątek zmierzą się z Legionovią Legionów.

Rozwój Katowice - ŁKS Łódź 0:2
0:1 Łuczak (7')
0:2 Kujawa (56')

Rozwój: Golik – Kaletka, Kunka, Gałecki (58 S. Gancarczyk), Barwiński, Olszewski, Płonka (56 Baranowicz), Tabiś, Lazar, Kamiński, Marchewka.

ŁKS: Kazimierczak – Rozmus, Bielak, Juraszek, Widejko – Wolski (76. Pyrdoł), Kocot, Łuczak, Kostyrka (46. Koprowski) – Bryła (67. Gamrot), Zagdański (46. Kujawa).

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0