PIŁKA NOŻNA: ŁKS wygrywa na wyjeździe, ale rozmiary wygranej mogły być jeszcze większe!

2018-09-19, Autor: Bartosz Kozdój

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala wygrywają z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:0. Łodzianie zaprezentowali bardzo dobrą grę i pewnie sięgnęli po kolejny, wyjazdowy komplet punktów. Gospodarze byli dzisiaj bez szans w starciu z beniaminkiem Fortuna I Ligi.

W pierszej połowie kibice oglądający widowisko byli świadkami bardzo dobrej gry ŁKS-u. Łodzianie prowadzili grę, stwarzali sobie sytuacje, tylko często nie potrafili ich wykorzystać. Bardzo chętny do strzałów był Bartosz Widejko, jednak jego próby były niecelne. Dani Ramirez starał się prowadzić grę i wychodziło mu to całkiem dobrze. Podbeskidzie nie stworzyło sobie żadnej poważniejszej okazji w pierwszej odsłonie meczu.

Łodzianie natomiast zdobyli pierwszą bramkę w 23. minucie, kiedy Patryk Bryła wykorzystał kardynalny błąd bramkarza gości i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców. Rycerze Wiosny jednak na tym nie poprzestali. Kolejna bramka wisiała w powietrzu. W 38. minucie świetnie z daleka uderzył Maciej Wolski i było już 2:0. Podbeskidzie kompletnie nie miało pomysłu na grę i nie zmieniło się to do końca pierwszej odsłony meczu.

Obraz gry nie uległ zmianie w kolejnych fazach spotkania. Łodzianie dalej grali swoje, prowadzili grę i stwarzali sobie sytuacje bramkowe.

Podbeskidzie jedynie przyglądało się grze rywali i od czasu do czasu, wrzuciło futbołówkę w pole karne ŁKS-u, ale te zagrania nie przynosiły zamierzonych efektów.

ŁKS za to zdołał podwyższyć rezultat. Patryk Bryła, który tego dnia rozgrywał świetny mecz, znowu wykorzystał gapiostwo gospodarzy i wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem Podbeskidzia. Rycerze Wiosny prowadzili trzema bramkami i taki rezultat utrzymał się do końca spotkania.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 ŁKS Łódź

0:1 Patryk Bryła (23.)
0:2 Maciej Wolski (38.)
0:3 Patryk Bryła (54.)

Podbeskidzie: Fabisiak – Jaroch, Jończy, Komor,  Oleksy, Kozak, Rzuchowski (Płacheta 59'), Palavandishvili (Gandara 50'), Sierpina, Kostorz (Goncerz 66'), Sabala

ŁKS: Kołba - Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko, Bielak, Wolski (Żylski 88'), Ramirez (Grzesik 82') , Pyrdoł, Bryła (Gamrot 71'), Kujawa

Oceń publikację: + 1 + 65 - 1 - 1