PIŁKA NOŻNA: ŁKS traci punkty w Puławach [RELACJA]

2018-05-06, Autor: Bartosz Kozdój

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego po raz kolejny zawiedli. Tym razem zaledwie zremisowali z broniącą się przed spadkiem Wisłą Puławy 0:0. Taki wynik sprawił, że ŁKS stracił fotel wicelidera.

Pierwsza faza spotkania należała do gospodarzy. Wisła Puławy zdołała stworzyć kilka niebezpiecznych akcji mogących zakończyć się pokonaniem Michała Kołby, jednak wiślakom zabrakło precyzji. ŁKS zagroził bramce rywala dopiero w 17. minucie, kiedy Ievgen Radionov oddał zaskakujący strzał z pierwszej piłki.

Zabrakło jednak niewiele żeby napastnik łodzian trafił do siatki rywali, futbolówka bowiem prawie otarła się o słupek!

Później Rycerze Wiosny postawili na dośrodkowania w pole karne Wisły. Niestety, goście grali czujnie w obronie i nie pozwalali stworzyć przyjezdnym dogodnej sytuacji bramkowej. W 30. minucie Wojciech Łuczak starał się zaskoczyć bramkarza gospodarzy, strzałem z dystansu, jednak i on nie znalazł drogi do siatki. Dogodną sytuację na otworzenie wyniku miał w końcówce pierwszej połowy Piotr Pyrdoł. Ełkaesiak strzelił jednak zbyt lekko i ten strzał bez problemu obronił golkiper Wisły.

Do końca pierwszej części meczu, wynik nie uległ zmianie. Mimo lepszej gry łodzian, podopieczni trenera Wojciecha Robaszka nie potrafili zdobyć gola.

Druga połowa znowu pokazała, ze to ŁKS dominuje w tym spotkaniu. Ponownie biało-czerwono-biali prowadzili grę i szukali w polu karnym Radionova. Jednak... bez efektów. W 53. minucie, zrobiło się gorąco w szeregach zespołu z al. Unii Lubelskiej. Jeden z zawodników Wisły, nie zdołał trafić do pustej bramki!

Po tej sytuacji, to gospodarze doszli do głosu i już do końca meczu starali się wyjść na prowadzenie. Łodzianie wyprowadzali głównie kontrataki i właśnie w jednej z tych akcji, wyborną okazję miał ponownie Radionov. Popularny „Żenia" podjął jednak złą decyzję i podał do Pyrdoła, którego silny strzał wybronił bramkarz Wisły.

Wyśmienitą sutuację w końcówce spotkania miał jeszcze Łukasz Zagdański, jednak napastnik ŁKS-u minimalnie chybił.

Żaden z zespołów, nie zdołał zdobyć zwycięskiej bramki, więc mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ten rezultat jest niekorzystniejszy dla Rycerzy Wiosny, bowiem stracili oni cenne 2 punkty w walce o awans do I ligi.

Wisła Puławy - ŁKS Łódź 0:0

Skład ŁKS-u: Kołba, Widejko, Wolski, Bryła (64. Zagdański), Rozmus, Łuczak, Radionov, Pyrdoł, Juraszek, Rozwandowicz

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3