PIŁKA NOŻNA: ŁKS Łódź - Stal Stalowa Wola [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2018-05-01, Autor: Bartosz Jankowski

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego są już bardzo blisko awansu do I ligi. Po dwóch kolejnych zwycięstwach łodzianie ponownie zajęli pozycję wicelidera tabeli. Dzisiaj zmierzą się ze znajdującą się w strefie spadkowej Stalą Stalowa Wola.

ŁKS ŁÓDŹ 1:2 STAL STALOWA WOLA

*Aby przeczytać zaktualizowane treści, prosimy o odświeżenie strony (F5)*

PO MECZU

Dziękujemy za uwagę. To wszystko ze Stadionu Miejskiego przy al. Unii 2! Spokojnego wieczoru.

PO MECZU

Niewiele osób spodziewało się takiego obrotu spraw. Obie łódzkie ekipy notują dziś solidarnie porażka po 1:2 i psują humory swoim fanom w tej długi, majowy weekend.

PO MECZU

Niewykorzystane sytuacje się zemściły. ŁKS mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść już w pierwszej połowie, ale gospodarze razili nieskutecznością. W drugiej połowie Stal wykorzystała dwa kontrataki, po których zdobyła 2 gole.

90+4' (1:2)

Koniec meczu! ŁKS przegrywa ze Stalą Stalowa Wola 1:2!

90+2' (1:2)

Widejko fauluje pędzącego z kontratakiem zawodnika Stali i ogląda żółtą kartkę. A że to jego drugie napomnienie w dzisiejszym meczu, to musi opuścić boisko! ŁKS w 10!

90+1' (1:2)

Sędzia dolicza 4 minuty. Żółta kartka dla Hirskyi'ego.

90' (1:2)

Kibice ŁKS-u powoli opuszczają trybuny Stadionu Miejskiego. Chyba już nie wierzą w odwrócenie losów meczu. Tym bardziej, że gra toczy się na na połowie łodzian.

88' (1:2)

Kontratak Stali wykończył precyzyjnym strzałem Sebastian Łętocha.

88' (1:2)

Niewiarygodne! 1:2! Łętocha.

87' (1:1)

Nic z tego.

86' (1:1)

ŁKS mozolnie konstruuje ataki na połowie Stali. Będzie rzut rożny.

83' (1:1)

Jest zmiana. Waszkiewicz opuszcza plac gry. W jego miejsce melduje się Trubeha.

82' (1:1)

Waszkiewicz pokazuje, że potrzebuje zmiany. Tymczasem ŁKS w natarciu!

82' (1:1)

Na spalonym jeden z zawodników Stali.

81' (1:1)

Tym razem fauluje Margol. 30 metrów do bramki ŁKS-u. Do dośrodkowania szykuje się Sobotka.

80' (1:1)

Znowu Radionov odpycha rywala w walce o piłkę. Faul i piłka dla gości.

79' (1:1)

Zagdański za bardzo zmęczonego Bryłę.

77' (1:1)

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym ŁKS-u po rzucie rożnym bitym z prawej strony boiska. Piłka spadła pod nogi Stepana Hirskyi'ego, który niezwykle silnym strzałem  pod poprzeczkę nie dał szans Michałowi Kołbie.

77' (1:1)

GOL DLA STALI!

75' (1:0)

Okazja Patryka Bryły, ale zawodnik ŁKS-u za długo się składał do uderzenia i obrońcy Stali zdołali wybić mu piłkę!

74' (1:0)

Zmiana także w Stali. Gębalski za Żylińskiego.

73' (1:0)

Z rzutu rożnego nic nie wyniknęło. Mamy natomiast zmianę. Margol za Kocota.

72' (1:0)

Ależ okazja!!! Najpierw Radionov z 3 metrów z ostrego kąta uderzył prosto we Frątczaka, a po kilku sekundach poprawkę Widejki także obronił golkiper gości! Zabrakło niewiele!

69' (1:0)

Szybka kontra ŁKS-u zepsuta przez nieudane ostatnie podanie Guzika! Zaminast utrzymać tempo akcji, młody skrzydłowy zatrzymał się i posłał wysoką piłkę w pole karne gości, z którą obrońcy sobie poradzili bez większych problemów.

66' (1:0)
Niepotrzebna żółta kartka dla Rozwandowicza. Obrońca ŁKS-u ukarany za przedłużanie wznowienia gry.

66' (1:0)

Teraz łodzianie oddali inicjatywę. Atakuje Stal, ale robi to dość nieudolnie.

64' (1:0)

Fauluje Radionov w polu karnym gości.

62' (1:0)

Zmiana w drużynie Stali. Bukowiec za Stelmacha.

61' (1:0)

Kolejna akcja prawą stroną boiska. Dośrodkowanie Pyciaka, doszedł do piłki Łuczak i strzelił niecelnie. ŁKS w natarciu!

60' (1:0)

Zmiana w łódzkiej ekipie. Guzik za Pyrdoła.

59' (1:0)

Znowu Pyrdoł! Tym razem miał bliżej, bo piłka spadła pod jego nogi na 12. metrze od bramki. Doskonale broni Frątczak!

56' (1:0)

Teraz gospodarze! Pyrdoł z linii pola karnego, ale wprost w bramkarza!

55' (1:0)

Znowu za mocna próba dośrodkowania Widejki. Do chwili Stal znalazła się w polu karnym ŁKS-u, ale najpierw strzał Mistrzyka zablokował Widejko, a poprawka Trąbki była minimalnie niecelna!

53' (1:0)

Akcja przyjezdnych zakończona bardzo niecielnym strzałem.

52' (1:0)

Widejko jednak za głęboko. Łapie Frątczak.

52' (1:0)

Zaostrzyła się gra. Kolejny faul Stali. Będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne gości.

51' (1:0)

Ale w szóstej już coś się zaczęło dziać! Najpierw z dystansu uderzał Mistrzyk, ale bronił Kołba. Kontrę ŁKS-u zatrzymał Waszkiewicz i obejrzał żółtą kartkę.

50' (1:0)

Pierwsze pięć minut bez ciekawej akcji.

47' (1:0)

Radzą sobie goście. W przerwie doszło do zmiany w ekipie Stali. Dziubińskiego zastąpił Łętocha.

47' (1:0)

Będzie dobra okazja dla ŁKS-u! Rzut wolny z około 30 metrów.

46' (1:0)

Zaczynamy drugą połowę meczu!

PRZERWA

Jeśli tylko ŁKS zachowa nieco więcej koncentracji pod bramką Stali, to jest szansa na to, że jeszcze jakieś bramki ŁKS-u zobaczymy. Jednocześnie gospodarze muszą uważać na kontry Stali, bo wynik wciąż jest na styku.

PRZERWA

Wynik nie do końca oddaje przebieg meczu. ŁKS jest dużo lepszy, głównie dzięki wyraźnej przewadze w środku pola. Niestety łodzianie dość nonszalancko zachowują się w sytuacjach podbramkowych, co sprawia, że bramkuje tego najważniejszego - kolejnego gola.

45+1' (1:0)

Strzelał Rozwandowicz po podaniu Łuczaka, ale odbija piłkę Frątczak! Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę meczu!

45' (1:0)

To będzie ostatnia okazja dla ŁKS-u w tej połowie. Za wysoko uniesiona noga jednego z obrońców Stali i rzut wolny pośredni z około 25 metrów.

43' (1:0)

Teraz rajd Trąbki, który zagrał prostopadle do Dziubińskiego. Napastnik Stali uderzył, ale dobrze interweniował Kołba.

41' (1:0)

Odpowiedź Łuczaka, ale obok bramki.

40' (1:0)

Teraz niebezpiecznie było pod bramką Kołby. Na strzał z 35 metrów zdecydował się Sobotka, ale piłka tak mu zeszła, że wyszło z tego świetne podanie do Dziubińskiego. Napastnik gości jednak minimalnie się spóźnił do tego "podania".

37' (1:0)

Znowu fajna akcja ŁKS-u, ale zabrakło zdecydowania w wykończeniu akcji i piłkę wybijają goście. Dobrze w ŁKS-ie wygląda przede wszystkim prawa flanka, gdzie aktywni są Pyciak, Łuczak i Bryła.

35' (1:0)

Rajd Wolskiego, który dośrkodkował w pole karne, ale tam w piłkę nie trafił Pyrdoł! Wielka szkoda!

34' (1:0)

Niezła wrzutka, akcję zamykał jeszcze Dziubiński, ale piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad poprzeczką.

34' (1:0)

Teraz odważniej piłkarze ze Stalowej Woli! Ofiarnie we własnym polu karnym interweniował Rozwandowicz i będzie rzut rożny dla przyjezdnych.

33' (1:0)

Dośrodkowanie Mistrzyka słabiutkie. Od bramki Kołba.

32' (1:0)

Rozwandowicz fauluje Żylińskiego z lewej strony boiska przy liniii końcowej. Będzie kolejny rzut wolny dla Stali.

31' (1:0)

Poklepali ełkaesiacy! Zagrali 3-4 podania z pierwszej piłki i w doskonałej okazji znalazł się Pyrdoł, ale jego strzał został zablokowany! Bryła na boisku.

30' (1:0)

Bryła wstaje o własnych siłach i jest opatrywany poza linią końcową. ŁKS przy piłkce.

29' (1:0)

Teraz leży Bryła. Wolski wraca na boisko. Masażyści ŁKS-u są już przy popularnym "Bryłce".

29' (1:0)

Wolski schodzi z boiska o własnych siłach.

28' (1:0)

Ucierpiał Wolski. Będzie potrzebna pomoc sztabu medycznego!

27' (1:0)

Z rzożnego nic nie wyniknęło.

26' (1:0)

Ależ było blisko! Niesygnalizowany strzał Łuczaka z okolicy 25. metra omal nie zaskoczył Frątczaka! Bramkarz Stali wyciągnął się jak długi i końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką!

24' (1:0)

Przed szansą Żyliński, ale jego uderzenie z 18 metrów broni Kołba.

23' (1:0)

Żyliński z żółtą kartką po ostrym wejściu w nogi Pyciaka.

21' (1:0)

Bryła znalazł się w polu karnym, oddał strzał, ale został zablokowany. Od autu ŁKS!

20' (1:0)

Stal się otwiera, ale ŁKS nie chce tego wykorzystać. Mimo okazji do kontrataku, łodzianie nie spieszą się z rozgrywaniem piłki i budują atak pozycyjny.

17' (1:0)

Mocno bita piłka, ale radzi sobie Kołba.

16' (1:0)

Niebezpieczne wejście Widejki tuż przed polem karnym ŁKS-u. Żółta kartka i będzie szansa na wyrównanie.

14' (1:0)

Pierwsza okazja gości. Dośrodkowanie z rzutu wolnego jednak za słabe i radzą sobie piłkarze ŁKS-u. Znowu nieco spokojniejszy fragment meczu.

10' (1:0)

Wciąż atakuje ŁKS. Łodzianie nie odpuszczają połowy Stali.

7' (1:0)

Gospodarze idą za ciosem! Strzelał Bryła z narożnika pola karnego, ale broni Frątczak.

6' (1:0)

Obrońca ŁKS-u wykorzystał dośrodkowanie jednego z partnerów i kolanem wpakował piłkę do bramki!

6' (1:0)

GOOOOOOOOOOOOOL ŁKS! Kamil Juraszek!

6' (0:0)

Pierwsza dobra sytuacja dla ŁKS-u! Dośrodkowanie z prawej strony Pyciaka, ale wybijają goście. Rzut rożny dla ŁKS-u!

3' (0:0)

Na razie bez sytuacji podbramkowych. Kilka fauli w środkowej strefie boiska to wszystko, czym uraczyli nas piłkarze przez pierwsze 180 sekund spotkania.

1' (ŁKS 0:0 Stal)

Rozpoczęła Stal! Goście na zielono-czarno, ŁKS w swoich tradycyjnych, domowych strojach.

PRZED MECZEM

A oto wyjsćiowe składy:
ŁKS: Kołba (k.) - Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko, Pyrdoł, Kocot, Łuczak, Wolski, Bryła, Radionov
Stal: Frątczak - Waszkiewicz, Trąbka, Hirskyi, Stelmach, Mistrzyk (k.), Sobotka, Jarosz, Żyliński, Dziubiński, Janiszewski

Piłkarze są już na murawie!

Za chwilę poznamy składy obu drużyn! W składzie ŁKS-u nie spodziewamy się zbyt wielu zmian.

Przypomnijmy, że w ostatnim spotkaniu na swoim stadionie Łódzki Klub Sportowy pokonał Wartę Poznań 2:0. KLIKNIJ TUTAJ, aby przeczytać zapis relacji na żywo z tego spotkania.

Faworytem dzisiejszego starcia bez dwóch zdań jest ŁKS. Gospodarze mają za sobą kryzys z początku rundy i celują w trzecie zwycięstwo z rzędu.

Witamy Was serdecznie ze Stadionu Miejskiego przy al. Unii 2. Już za pół godziny zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra. ŁKS podejmie Stal Stalowa Wola!

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0

Kto jest Twoim kandydatem na prezydenta Łodzi? (kolejność nazwisk alfabetyczna)