PIŁKA NOŻNA: ŁKS Łódź - GKS Katowice [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2018-07-28, Autor: Bartosz Kozdój

Łódzki Klub Sportowy w ramach 2. kolejki Fortuna 1. Ligi, będzie podejmować przy al. Unii zespół GKS-u Katowice. Tradycyjnie przeprowadzimy relację minuta po minucie z tego spotkania. Początek meczu o godz. 17.45 - zapraszamy!

ŁKS ŁÓDŹ 0:1 (0:1) GKS KATOWICE

*Aby przeczytać zaktualizowane treści, prosimy o odświeżenie strony (F5)*

KONIEC MECZU
Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

Zawodnicy ŁKS-u okazali się słabsi od GKS-u i zasłużenie przegrali. Rywale popisali się większą kulturą gry i przede wszystkim skutecznością.

0:1 (90+3')
Sędzia kończy mecz. Niestety ŁKS przegrywa swój pierwszy mecz w Łodzi po powrocie na zaplecze LOTTO Ekstraklasy.

0:1 (90+2')
Piłkarze GKS-u przy piłce i spokojnie podają sobie na połowie ełkaesiaków.

0:1 (90+1')
Sędzia doliczył trzy minuty.

0:1 (89')
Rzut rożny dla gości. Przyjezdni nie spieszą się z jego wykonaniem.

0:1 (88')
Ramirez zagrywał piłkę z rzutu wolnego, ale trafiła ona wprost w ręce golkipera...

0:1 (86')
Teraz rożny dla GKS-u. Kołba wybił piłkę przed siebie.

0:1 (84')
To dośrodkowanie nie sprawiło problemów Pawełkowi, który pewni chwyta piłkę.

0:1 (83')
Świetna okazja dla ŁKS-u! Niestety Kalinkowski trafia bramkarza, wcześniej ten zawodnik wyszedł idealnie do prostopadłego podania. Będzie rzut rożny.

0:1 (81')
GKS myślami chyba jest już w szatni. Goście są zadowoleni z wyniku i nie szarżują już tak bardzo na połowie ŁKS-u.

0:1 (79')
Spiker podał właśnie frekwencję. Dzisiejsze spotkanie ogląda 5008 kibiców.

0:1 (78')
Pawełek zacznie wybiciem spod swojej bramki. Podopiecznym trenera Moskala zostało już niewiele czasu, ale miejmy nadzieję, że zdołają uratować choćby remis.

0:1 (77')
Zmiana w ŁKS-ie. Schodzi Gamrot a w jego miejsce pojawia się Wojowski.

0:1( 76')
Kołba dobrze piąstkuje i oddala zagrożenie spod własniej bramki.

0:1 (75')
Akcja lewą stroną GKS-u i goście będą mieli rzut rożny.

0:1 (73')
Błąd strzelił ponad bramką.

0:1 (72')
Rzut wolny dla gości. Szykuje się uderzenie na bramkę Kołby.

0:1 (71')
ŁKS cały czas próbuje stworzyć sobie jakąś dogodną sytuację, ale GKS gra bardzo rozważnie, dzięki czemu nie ma większych problemów z odparciem ataków łodzian.

0:1 (69')
Trzecia zmiana w ekipie GKS-u. Na boisku pojawia się Bronisławski, a opuścił je Rumin.

0:1 (67')
Ełkaesiacy budują akcję od własnej bramki, ale po chwili piłka trafia do rąk Pawełka. Bramkarz gości wznawia grę dalekim wybiciem.

0:1 (66')
Cały czas trwa głośny doping kibiców ŁKS-u, którzy są ze swoimi zawodnikami na dobre i złe.

0:1 (65')
Mieliśmy kontratak gości, ale oddali niecelny strzał.

0:1 (65')
Rzut wolny po prawej stronie dla ŁKS-u i było blisko zdobycia bramki, ale strzał Kalinkowskiego został zablokowany.

0:1 (63')
Łodzianie utrzymują się przy piłce, ale jak na razie nic z tego nie wychodzi.

0:1 (62')
Tabiś był bliski podwyższenia rezultatu, ale trafił głową prosto w Kołbę.

0:1 (61')
Zmiana w ekipie gospodarzy. Zszedł Bryła, a w jego miejsce wchodzi Ramirez.

0:1 (59')
Zmiana w drużynie GKS-u. Murawę opuszcza Piesio, a w jego miejsce na boisku melduje się Kurowski.

0:1 (57')
Powinien być karny dla ŁKS-u! Gamrot ewidentnie podcięty w polu karnym. Sędzia jednak ma inne zdanie na ten temat.

0:1 (55')
Teraz długie zagranie Juraszka do Radionova, ale napastnik ŁKS-u zagrał zdecydowanie za mocno - piłka opuściła boisko.

0:1 (54')
Piłka poszybowała jednak wysoko ponad bramką.

0:1 (54')
Będzie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Przy piłce Łuczak.

0:1 (53')
Niestety, ełkaesiacy nie stworzyli zagrożenia pod bramką GKS-u.

0:1 (52')
Bryła próbował lewą stroną, ale obrońca z Katowic wybija głową. Będzie rzut rożny. Może teraz?

0:1 (50')
Rozwandowicz traci piłkę i była dobra sytuacja dla GKS-u, na szczęście Juraszek wybił piłkę na aut.

0:1 (49')
Łodzianie operują piłką w środkowej strefie boiska. Nie mają jednak pomysłu jak przedostać się pod bramkę rywali.

0:1 (47')
Goście mieli sytuację na lewej stronie, ale podanie w pole karne było niecelne.

0:1 (46')
Zmiana w ekipie ŁKS-u. Kostyrka wchodzi za Pyrdoła.

0:1 (46')
Zaczyna GKS.

PRZERWA
Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za chwilę zacznie się druga cześć spotkania. Oby była ona bardziej szczęśliwa dla podopiecznych trenera Moskala.

PRZERWA
Wszyscy na stadione głęboko wierzą w zwycięstwwo ŁKS-u. Kluczem do sukcesu muszą być bardziej dokładne podania, bowiem właśnie tego aspektu brakowało najbardziej w grze  gospodarzy.

PRZERWA
Po pierwszych 45. minutach gospodarze przegrywają z GKS-em Katowice 1:0 po bramce Remisza. Przebieg gry nie wskazywał na to, że łodzianie jako pierwsi stracą bramkę. Piłka często jest jednak okrutna. Mimo przewagi na początku, biało-czerwono-biali popełnili jeden, katastrofalny błąd w defensywie, w wyniku którego, goście są w lepszej sytuacji przed drugą połową.

0:1 (45+1')
Sędzia po raz ostatni gwiżdze w tej części meczu. Ełkaesiacy schodzą z boiska ze spuszczonymi głowami.

0:1 (45+1')
ŁKS nie miał większych problemów z wybiciem piłki ze swojej połowy.

0:1 (45+1')
Rzut rożny dla gości. Oby defensywa łodzian poradziła sobie z tą akcją. Nie ma nic gorszego jak bramka do szatni...

0:1 (44')
Łodzianie znowu próbowali prawą flanką. Łuczak podał w pole karne, ale niestety podania nie przejął żaden z partnerów ełkaesiaka.

0:1 (42')
Ostry faul Remisza na Radionovie. Obrońca gości przerwał w ten sposób kontrę ŁKS-u. Sędzia nie sięgnął jednak po kartonik.

0:1 (41')
Kibice przy al. Unii cały czas gorąco dopingują zespół. Fani wierzą w szybkie odrobienie strat.

0:1 (40')
Łodzianie próbowali przedrzeć się pod bramkę gości, jednak Bryle odskoczyła piłka i zacznie Pawełek.

0:1 (38')
ŁKS jakby stłumiony utratą bramki w takich okolicznościach, a GKS zaczyna "grać w piłkę".

0:1 (36')
Czy łodzianie będą w stanie jeszcze w tej części meczu odpowiedzieć bramką na gola GKS-u?

0:1 (35')
Zawodnik z Katowic wykorzystał gapiostwo biało-czerwono-białych obrońców, wbiegł za plecy jednego z zawodników i pewnie posłał piłkę do bramki.

0:1 (34')
Nic nie zapowiadało tej bramki. Wystarczył jedynie błąd w defensywie ŁKS-u, żeby goście objęli prowadzenie.
Na listę strzelców wpisał się Rumin.

0:1 (33')
NIESTETY GOL DLA GKS-U!

0:0 (32')
Teraz mieliśmy pokaz umiejętności technicznych Grzesika. Obrońca gospodarzy podryblował przy lini bocznej, ale jego podanie wylądowało wprost w rękach bramkarza.

0:0 (31')
Teraz goście mieli okazję z rzutu wolnego. Zawodnicy ŁKS-u połapali się jednak w zamiarach GKS-u i z łatwością zażegnali niebezpieczeństwo.

0:0 (30')
Za nami pół godziny gry, w tym czasie to ŁKS miał lepsze okazje do strzelenia bramki.

0:0 (29')
Teraz GKS będzie tworzył akcję na swojej połowie.

0:0 (28')
Łuczak dośrodkował wprost na głowę Bogusza, ale ten źle uderzył piłkę i od bramki zacznie Pawełek.

0:0 (27')
Będzie rzut wolny dla ŁKS-u. Może teraz uda się posłać piłkę do siatki?

0:0 (25')
Wyśmienita okazja dla łodzian! Radionov minął się z wysoko posłaną piłką, a i dobitkę Pyrdoła zdołał obronić golkiper z Katowic.

0:0 (24')
Będzie kolejny rzut rożny dla ŁKS-u, po dobrej wrzutce Bryły.

0:0 (22')
ŁKS nie pozwala na zbyt dużo gościom. Biało-czerwono-biali dobrze weszli w mecz i z akcji na akcję są coraz bliżsi strzelenia bramki.

0:0 (21')
Na prawej stronie ponownie pokazał się Bryła, który jak na razie jest niezwykle aktywny. Niestety jego dośrodkowanie poszybowało nad bramką Pawełka.

0:0 (20')
Podopieczni trenera Moskala znowu budują akcję w pobliżu własnej bramki.

0:0 (18')
Na murawie leży jeden z piłkarzy ŁKS-u. To Radionov. Po chwili jednak wstaje o własnych siłach. Piłkarze wykorzystali tę przerwę na uzupełnienie płynów - w taki upał, jest to niezbędny zabieg.

0:0 (16')
Wrzutka w pole karne była niecelna, ale znalazł się Grzesik, który trafił niestety prosto w bramkarza.

0:0 (15')
Dobra akcja gospodarzy i to znowu na prawym skrzydle. Do szczęścia zabrakło jednak dokładości. Będzie rzut rożny.

0:0 (14')
ŁKS spokojnie rozgrywa piłkę na swojej połowie.

0:0 (13')
Tabiś miał sytuację, ale mocno spudłował.

0:0 (12')
Kupec dośrodkowuje w pole karne, ale Juraszek był na posterunku i wybił głową za linię boczną.

0:0 (11')
Pierwsze minuty należały do gospodarzy, ale teraz gra wydaje się być bardziej wyrównana.

0:0 (10')
Jak na razie łodzianie atakują głównie prawym skrzydłem. Czyżby to był złoty środek na defensywę GKS-u?

0:0 (9')
Teraz Kołba zaczyna od bramki, po stracie piłkarzy GKS-u.

0:0 (7')
Ależ odpowiedź ŁKS-u! Bryła miał szansę po błędzie obrońcy, ale podał piłkę wzdłuż bramki, a tam... nie było nikogo. Pawełek zacznie od wybicia.

0:0 (6')
Pierwsza sytuacja dla graczy z Katowic. Goście miei rzut wolny, ale Kołba pewnie chwycił piłkę.

0:0 (5')
GKS jeszcze ani razu nie przejął piłki. Przyjezdni wydają się być mocno zdziwieni takim obrotem spraw.

0:0 (4')
Długie podanie do Bryły, ale niestety za mocne, a ten zawodnik mógł wyjść sam na sam z bramkarzem!

0:0 (2')
Podopieczni trenera Kazimierza Moskala nadal przy piłce i konstruują kolejną akcję prawą flanką.

0:0 (1')
Pierwsza akcja łodzian i mamy rzut rożny. Niestety dośrodkowanie nie dotarło do adresata.

0:0 (1')
Zaczęli piłkarze ŁKS-u.

PRZED MECZEM
Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, kapitanowi ŁKS-u został wręczony puchar za awans do Fortuna 1. Ligi. Już za chwilę zaczynamy!

Zawodnicy wychodzą już na murawę. Łodzianie w tradycyjnych, biało-czerwonych strojach, natomiast przyjezdni zagrają dziś w czarnych trykotach .

Pora na składy.
ŁKS:
Kołba (k.) - Bogusz, Rozwandowicz, Juraszek, Grzesik, Pyrdoł, Gamrot, Łuczak, Kalinkowski, Bryła, Radionov.
GKS: Pawełek - Remisz, Błąd, Piesio, Kupec, Tabiś, Michalik, Lisowski, Kamiński (k.), Poczobut, Rumin.

GKS swój pierwszy mecz w tym sezonie rozgrywał na własnym stadionie. Niestety dzisiejszym przyjezdnym nie udało się zgarnąć kompletu punktów. Podbeskidzie Bielsko-Biała, okazało się tamtego dnia lepsze.

Mimo, że łodzianie wygrali swój pierwszy mecz, po powrocie na zaplecze LOTTO Ekstraklasy, to katowiczanie są faworytami tego widowiska. Podopieczni trenera Jacka Pałaszewskiego już od kilku sezonów walczą o awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce, jednak cały czas brakuje przysłowiowej kropki nad "i".

Zawodnicy ŁKS-u podchodzą do dzisiejszego meczu w dobrych nastrojach. Zwycięstwo tydzień temu z Chrobrym w Głogowie i przede wszystkim dobra gra, może napawać optymizmem przed spotkaniem z GKS-em.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0