PIŁKA NOŻNA: Kujawa daje zwycięstwo! ŁKS lepszy od Błękitnych [RELACJA]

2018-05-16, Autor: Bartosz Kozdój

Stało się! Rafał Kujawa strzela, ŁKS wygrywa! Łódzki Klub Sportowy, chociaż po pierwszej połowie przegrywał 0:1, to ostatecznie wywozi ze Stargardu trzy punkty, rozstrzygając mecz na swoją korzyść w ostatnich minutach!

Łodzianie rozpoczęli ten mecz od skonstruowania dogodnej sytuacji dla Jevhena Radionova, jednak bramkarz gospodarzy uprzedził napastnika ŁKS-u. Kolejne akcje należały do Błękitnych, jednak zawodnikom ze Stargardu brakowało precyzji. Akcje te, mogły mimo wszystko nastraszyć kibiców Rycerzy Wiosny. Chwilę później, golkipera gospodarzy postraszył Wojciech Łuczak, który chciał lobem trafić do siatki. To zagranie było jednak niecelne.

W kolejnych minutach, inicjatywę znowu przejęli Błękitni, którzy coraz śmielej atakowali i tak w 15. minucie Jaroch znalazł się w sytuacji sam na sam z Kołbą. Jednak zawodnik gospodarzy mimo doskonałej pozycji, posłał futbolówkę wysoko nad bramką. Dziesięć minut później, dał o sobie znać Maciej Wolski, który był bardzo bliski zdobycia pierwszego gola w tym spotkaniu. Młody zawodnik oddał dobry strzał, ale piłkę wyekspediował jeden z obrońców Błękitnych, sprzed samej linii bramkowej!

Mimo optycznej przewagi łodzian, to goście jako pierwsi trafili do bramki. Po idealnym dośrodkowaniu z lewej strefy boiska, Skórecki nie miał problemów z pokonaniem Michała Kołby.

Do końca pierwszej połowy, mimo ataków ełkaesiaków, nie uległ już zmianie.

Trener Wojciech Robaszek, w przerwie, postanowił dokonać aż dwóch zmian w składzie. Na boisku pojawili się Łukasz Zagdański i Jakub Kostyrka, którzy zmienili Gamrota i Pyrdoła. Początek tej części spotkania, należał tym razem do ŁKS-u. Białoczerwono-biali wyszli na murawę bardzo zmotywowani i chcieli jak najszybciej przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W 52. minucie się w końcu się to udało. ŁKS wywalczył sobie rzut karny, który pewnie wykorzystał Maksymilian Rozwandowicz! W kolejnych akcjach, łodzianie znowu byli bliscy zdobycia kolejnej bramki, ale w akcjach Zagdańskiego czy Bielaka, przyjezdnym zabrakło zwyczajnie szczęścia. Z upływem minut, było widać co raz większą mobilizację wśród zawodników ŁKS-u. Nagle, po podaniu w doliczonym czasie gry, wcześniej wprowadzony na boisko Rafał Kujawa, nie dał szans bramkarzowi ze Stargardu!

Dzięki tej bramce ŁKS wywiózł ze Stargardu komplet punktów. Ta wygrana może mieć bardzo duże zanczenie w kontekście zblizającego się wielkimi krokami, awansu łodzian do I ligi!

Błękitni Stargard - ŁKS Łódź 1:2 (1:0)
1:0 - Skórecki (30.)
1:1 - Rozwandowicz (52. - z rzutu karnego)
1:2 - Kujawa (89.)

Błękitni:  Rzepecki – Szymusik, Burzyński, Liśkiewicz, Gutowski – Więcek (64. Prawucki), Mosiejko, Karmański (80. Włóka), Fadecki – Skórecki (74. Zdunek) – Jaroch (81. Węsierski)

ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Bielak, Widejko – Kocot, Gamrot (46. Zagdański) – Pyrdoł (46. Kostyrka), Łuczak, Wolski – Radionow (77. Kujawa)

Oceń publikację: + 1 + 55 - 1 - 3