PIŁKA NOŻNA: Grad goli na Widzewie. RTS lepszy od Błękitnych

2018-09-15, Autor: Bartosz Jankowski

Piłkarze łódzkiego Widzewa pokonali Błękitnych Stargard 4:2 po szalonym meczu. Chociaż w pewnym momencie było już 4:0, to Widzew nie potrafił uspokoić gry, przez co w drugiej połowie było nieco nerwowo.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale od 17. minuty Widzew całkowicie zdominował rywala. Wówczas pierwszą bramkę tego wieczoru zdobył Konrad Gutowski, który popisał się silnym, płaskim strzałem zza pola karnego.

Następnie na listę strzelców wpisali się Filip Mihaljević, Mateusz Michalski i ponownie Mihaljević. Na wyjątkową uwagę zasługuje bramka Michalskiego na 3:0, który pokonał Rzepeckiego bezpośrednio z rzutu rożnego.

Łodzianie nie potrafili jednak dowieźć wyniku do końca pierwszej połowy. W 44. minucie bramkę honorową strzelił Karol Orłowski.

W drugiej połowie Widzew zagrał dużo słabiej, co starali się wykorzystać goście.

Kilka minut po wznowieniu gry Błękitnym udało się po raz drugi znaleźć drogę do bramki Widzewa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową celnie uderzył Patryk Baranowski.

Po tej bramce Błękitni ruszyli do ataku, natomiast Widzew nie był w stanie odpowiedzieć w żaden sposób. Widzewiacy jednak nie popełnili więcej błędów i dowieźli zwycięski wynik do końca spotkania.

Widzew Łódź - Błękitni Stargard 4:2 (4:1)
1:0 - Gutowski (17.)
2:0 - Mihajlevic (27.)
3:0 - Michalski (30.)
4:0 - Mihaljevic (39.)
4:1 - Orłowski (44.)
4:2 - Baranowski (53.)

Widzew: Wolański - Pięczek (Gibas 65.), Sylwestrzak, Zieleniecki, Kozłowski, Michalski, Kristo, Kazimierowicz (Paulius 21., Wełna 64.), Gutowski, Banaszak (Kwantaliani 46.), Mihaljevic.

Błękitni: Rzepecki - Baranowski, Ogrodowski, Karmański (Cywiński 46.), Kurbiel (Brzeziański 46.), Orłowski (Starzycki 71.), Shimmura, Kwiatkowski (Napora 75.), Patrzykąt, Rogala, Kwiatkowski.