PIŁKA NOŻNA: Emocjonujący mecz przy al. Piłsudskiego! Widzew pokonuje Resovię i zgarnia trzy punkty

2018-08-25, Autor: Piotr Mika

W ramach 7. kolejki II ligi Widzew Łódź pokonał u siebie Resovię 2:1, chociaż to zwycięstwo nie przyszło łatwo podopiecznym Radosława Mroczkowskiego.

Łodzianie zaczęli pierwszą połowę od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie po dośrodkowaniu Michalskiego z rzutu rożnego piłkę do siatki wbił Dario Kristo. Wydaje się, że powrót tego zawodnika był bardzo potrzebny, ponieważ rywale mieli duży problem z aktywnym na boisku Chorwatem. Niespełna półgodziny później asystent zamienił się w egzekutora. W 28. minucie Gutowski został sfaulowany w polu karnym, do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Michalski i pewnie zdobył drugą bramkę dla łodzian.

Co ciekawe, łodzianie oddali rywalom pole i pozwolili im rozgrywać swoje akcje. Te jednak często kończyły się zbyt szybko, by zagrozić bramce strzeżonej przez Wolańskiego. Widzew z kolei atakował rzadko, ale skutecznie.

W drugiej połowie łodzianie mieli okazję równie dobrze rozpocząć, niestety Michalski nieznacznie się pomylił. Łodzianie przycisnęli jeszcze przez kilkanaście minut, jednak z biegiem czasu Resovia grała coraz lepiej. To przyniosło efekt w postaci bramki kontaktowej. W 78. minucie Zalepa pokonał Wolańskiego i zrobiło się nerwowo. Widzew coraz bardziej cofał się, a Resovia coraz śmielej atakowała. Na szczęście dla łodzian, rywale nie zdołali doprowadzić do wyrównania, a trzy punkty zostają w Łodzi!

Trudno nie wspomnieć o kontrowersyjnej decyzji sędziego, który w 87. minucie nie podyktował rzutu karnego dla Widzewa. Zwykle powstrzymujemy się od oceny pracy sędziów, jednak tym razem sytuacja była bardzo dobrze widoczna nawet z wysokości trybuny medialnej.

Widzew Łódź – CWKS Resovia 2:1