PIŁKA NOŻNA: Ciach! I po meczu. Widzew przegrywa z Ursusem Warszawa [RELACJA]

2018-05-01, Autor: Piotr Mika

We wtorkowe popołudnie Widzew Łódź nie dał rady Ursusowi i przegrał w Warszawie 1:2. Katem łódzkiej drużyny został Arkadiusz Ciach, który zdobył dwie bramki.

Jeśli łodzianie mieli wyciągnąć jakieś wnioski po ostatnim spotkaniu, to chyba nie do końca się to udało.

W pierwszej połowie widzewiacy grali bardzo niedokładnie i mimo że dłużej mieli piłkę przy nodze, to długo nie potrafili stworzyć sobie dobrej okazji do zdobycia bramki.

Przez pierwsze minuty dużą niedokładnością wykazywali się także gospodarze, jednak wystarczyło im jej na wykorzystanie prezentu jaki w 20 minucie dał im Kostkowski.

Obrońca Widzewa w raczej niegroźnej sytuacji zbyt lekko zagrał do Humerskiego, zza jego pleców wyskoczył jeden z napastników Ursusa i wyłożył piłkę Ciachowi, któremu pozostało już tylko wbić ją do bramki.

Po stracie gola łodzianie starali się ruszyć jeszcze mocniej do przodu, wciąż jednak grali niedokładnie i popełniali błędy zarówno w obronie jak i w ataku. Nie skończyło się to na szczęście stratą kolejnej bramki, ale okazji do wyrównania było jak na lekarstwo.

Dwie dobre okazje do zdobycia bramki miał Marcin Pieńkowski, najpierw w 37. minucie z bliskiej odległości próbował uderzać między nogami bramkarza, który zdołał jednak instynktownie obronić jego strzał, a trzy minuty później wychodząc sam na sam zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i dał się dogonić jednemu z obrońców.

Trzeba jednak przyznać, że tak jak w sobotę tak i dzisiaj młody pomocnik łodzian był jednym z najlepszych na boisku.

W drugiej połowie gra nie zmieniła się zbytnio. Ursus głęboko w obronie czekał na kontry, a Widzew próbował atakować i nie przypadkowo używam tutaj słowa „próbował”. Wiele z akcji łodzian nawet nie kończyło się strzałem. Kolejne zmiany i wejścia Falona czy Mąki nie wniosło do gry łodzian zbyt wiele.

W kolejnych minutach mimo wciąż kiepskiej gry, wydawało się, że widzewiacy są coraz bliżej wyrównującej bramki. Niestety czas płynął, a żeby uzyskać satysfakcjonujący Widzew potrzebował dwóch goli.

Kolejnym zawodnikiem który wszedł by coś zmienić w grze łodzian był Michał Miller i wystarczyły mu dwie minuty, aby doprowadzić do wyrównania! Napastnik Widzewa przejął piłkę w polu karnym Ursusa i uderzył płasko przy samym słupku!

Już pięć minut później łodzianie mogli wyjść na prowadzenie. Zuziak zagrał dobrą piłkę do Demjana ten jednak w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie niecelnie.

W ostatnich minutach gospodarze wyraźnie opadli z sił i łodzianie tworzyli sobie kolejne okazje. Najlepszą z nich w 83. minucie miał Marek Zuziak, który dostał piłkę na piąty metr przed bramką, jednak długo układał sobie piłkę na lewej nodze i uderzył w sam środek bramki gdzie czekał już Olczak.

Niestety dla piłkarzy Widzewa sprawdziło się powiedzenie: „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. W doliczonym czasie gry Ursus wyprowadził akcję i po ładnym rozegraniu piłka trafiła do niepilnowanego Ciacha, który pogrążył Widzew.

Jest to dopiero druga porażka czerwono-biało-czerwonych w tej rundzie, może się jednak okazać że bardzo kosztowna. W środę 2. maja swój mecz, również w Warszawie, grać będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki, a jej rywalem będzie Polonia. Tomaszowianom do wyprzedzenia Widzewa wystarczy remis.

Ursus Warszawa – Widzew Łódź 2:1 (1:0)
1:0 – Ciach (20.)
1:1 – Miller (77.)
2:1 – Ciach (90 + 2’)

Ursus: Olczak – Górecki, Kabala, Zawadka, Mąka – Dziełak, Ćwik (85’ Szkopiński) – Prusinowski (64’ Słomka), Kamiński, Wolski (85’ Dikof) – Ciach

Widzew: Humerski – Kozłowski (68’ Zuziak), Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Michalski (55’ Mąka), Kazimierowicz (75’ Miller), Kristo, Pieńkowski – Stanek (46’ Falon) – Demjan

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 5

Jak oceniasz pomysł darmowej komunikacji miejskiej dla mieszkańców Łodzi?