zamknij

Sport i rekreacja

LEKKOATLETYKA: Trzy medale łódzkich zawodników na Halowych MP U18 i U20

W dniach 9-11 lutego w Toruniu pod batutą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U18 i U20. Łódzkie kluby jak zwykle wystawiły sporą reprezentację zawodników.

Najwięcej zawodników tradycyjnie pochodziło z konkurencji biegowych, w których wystartowało aż 28 zawodników i zawodniczek z łódzkich klubów. Poza tym nasze miasto było reprezentowane w skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal oraz trójskoku.

Reklama

Łącznie RKS Łódź, AZS Łódź oraz UKS 55 Łódź reprezentowało 34 sportowców (20 mężczyzn i 14 kobiet). Tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski zakończyły się dla nich trzema zdobytymi medalami.

W trójskoku w kategorii do lat 18 triumfował 16-letni zawodnik AZS-u Łódź, Kacper  Krawczyk, skacząc na odległość 14,62 cm i wyprzedzając drugiego na podium Filipa Cetlicera (MKS Aleksandrów  Łódzki) o 41 centymetrów. Tak znakomity rezultat to również nowy osobisty halowy rekord nastoletniego sportowca z naszego miasta.

Trójskok mężczyzn U18 - Finał

1. Kacper Krawczyk (AZS Łódź) - 14,62
2. Filip Cetlicer (MKS Aleksandrów Łódzki) - 14,21
3. Kamil Wąż (LKS Stal Mielec) - 13,75

W finale biegu na 400 metrów do lat 20 drugie miejsce z kolei zajął inny reprezentant AZS-u Łódź, Adam  Mroczek, który dobiegł do mety z wynikiem 48,73s. 18-latek do lidera stracił nieco ponad pół sekundy, natomiast nad trzecim zawodnikiem miał tylko 0,06s przewagi.

400m mężczyzn U20 - Finał

1. Antoni Walicki (ALKS AJP Gorzów Wlkp.) - 48,19s
2. Adam Mroczek (AZS Łódź) - 48,73s
3. Mirosław Kos (MKS Polonia Warszawa) - 48,79s

Trzeci i ostatni wśród łódzkich sportowców krążek padł łupem zawodnika RKS-u  Łódź, Jakuba Szudlarka. 17-latek zajął drugie miejsce w biegu na 600 metrów do lat 18, dobiegając do mety z czasem 1:21.34.

600m mężczyzn U18 - Finał

1. Jakub Augystyniak (GKS Olimpia Grudziądz) - 1:20.30
2. Jakub Szkudlarek (RKS Łódź) - 1:21.34
3. Kamil Swalski (KB MOSiR Jastrzębie) - 1:23.19

Oto lista wszystkich sportowców, którzy reprezentowali łódzkie kluby na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w Toruniu:

Kobiety:

200m K U18 - Alicja Ostrowska (AZS), Aleksandra Nowak (RKS), Barbara Murawska (AZS), Zuzanna Spychalska (RKS)
400m K U20 - Agata Batolik (AZS), Klara Lachowicz (AZS)
2000m K U18 - Wiktoria Jędrzejczak (RKS)
60 m K pł U18 - Aleksandra Ozga (RKS), Weronika Barcz (AZS), Maja Śmiałkowska (RKS)
Wzwyż K U18 - Julia Moszura (RKS), Aleksandra Moszura (RKS)
Tyczka K U18 - Malwina Plak (RKS)
W dal K U18 - Zuzanna Sztachańska (UKS 55)

Mężczyźni:

60m M U20 - Paweł Zajma (RKS)
200m M U20 - Jakub Lewandowski (AZS), Patryk Dąbrowski (RKS), Wojciech Zawisza (RKS), Jakub Kozioł (RKS)
300m M U18 - Maciej Jończyk (RKS), Mateusz Juszczak (UKS 55)
400m M U20 - Adam Mroczek (AZS), Łukasz Wolniak (AZS), Błażej Jacewicz (AZS)
600m M U18 - Jakub Szkudlarek (RKS)
1500m M U20 - Sergiusz Chełmik (RKS)
2000m M U18 - Jakub Czyżewski (RKS), Antoni Hasiura (RKS), Piotr Oset (RKS)
60m pł M U20 - Piotr Włostek (RKS), Maksymilian Tarnowski (RKS)
60m pł M U18 - Dawid Radomski (RKS)
Tyczka M U18 - Maciej Graczyk (UKS 55)
Trójskok M U18 - Kacper Krawczyk (AZS)

CZYTAJ TAKŻE >>> PIŁKA RĘCZNA: Niespodziewania wyjazdowa porażka ChKS-u PŁ [RELACJA]

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tulodz.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.