KOSZYKÓWKA: Widzewianki zagrały w reprezentacji Polski!

2018-06-04, Autor: BJ, źródło: Widzew Łódź

Polska pokonała Irlandię w obu towarzyskich meczach rozegranych w Wałbrzychu. W spotkaniach zagrały dwie widzewianki - Roksana Schmidt i Klaudia Gertchen.

Dla tej drugiej był to debiut w biało-czerwonych barwach w zespole seniorek. Roksana już wcześniej występowała z orzełkiem na piersi.

W pierwszym pojedynku Polki od początku dominowały i wygrały wszystkie kwarty. W pierwszej połowie Irlandki utrzymywały dystans do naszych zawodniczek jedynie dzięki skutecznym rzutom za trzy punkty.

Z każdą minutą przewaga gospodyń była coraz bardziej widoczna.

Roksana Schmidt była jedną z najskuteczniejszych na parkiecie - zdobyła 10 punktów. Klaudia Gertchen długo czekala na debiut - weszła na ostatnie pięć minut spotkania, ale zdążyła popisać się akcją 2+1.

Co prawda rzutu osobistego nie wykorzystała, ale zapisała się na liście punktujących. W meczu wystąpiły też byłe zawodniczki Widzewa - Paulina Misiek (8 punktów) i Julia Adamowicz (2).

W drugim starciu z Irlandkami Polki ponownie okazały się lepsze, wygrywając 100:69. Po raz kolejny na parkiecie zameldowały się obie przedstawicielki Widzewa, które razem zdobyły 19 oczek: 10 rzuciła Roksana Schmidt, a 9 Klaudia Gertchen.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0